Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBP LTB adaylarını tanıttı
16 Mart 2013 Cumartesi Saat 10:51

UBP LTB adaylarını tanıttı

UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, UBP’nin başarısının parti içi dayanışma ve birliğinin sonucu olduğunu söyledi.

UBP Merkez Binası’nın bulunduğu Atatürk Meydanı’nda (Sarayönü) UBP LTB Başkanı adayı ve yönetim kurulu üyesi adayları tanıtım etkinliği düzenlendi.


Adaylar ve UBP yetkilileri parti binası önünde kurulan platformdan partilileri selamladı.


KÜÇÜK


UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, konuşmasında parti birlik ve bütünlüğünü vurguladı ve muhalefeti LTB’yı çıkmaza sürüklemekle suçladı.


UBP’nin seçimden kaçan bir parti olmadığını belirten Küçük, “UBP’nin dayanışması UBP’nin birbirine bağlılığı ve UBP’nin başarısı, birlikte verdiğimiz mücadeleyi ortaya koymaktadır. Hepimiz 7 Nisan seçimleri için yollardayız” dedi.


LTB Meclisindeki muhalefet üyelerinin LTB’deki sıkıntıların aşılmasına yardımcı olmadığını daha sonra da istifa ettiklerini ifade eden Küçük, “Seçimin kapısını biz açtık çünkü UBP seçimlerden hiçbir zaman çekinmemiştir”  dedi.


Hükümetin LTB’ye sıkıntıların aşılması için çok yardım yaptığını, özellikler Belediye çalışanların yanında durduğunu ifade eden Küçük, “20 milyon Türk Lirası üzerinde Lefkoşa belediyesine hükümet olarak katkı verdik, şimdiye kadar bu ülkede hiçbir belediyeye program dışı bu kadar yardım yapılmadı” dedi.


Hükümetin yaptığı katkının yanında, TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek  Ziraat Bankası’ndan 90 milyon TL kredi ayarlandığını anlatan Küçük, “Kredi LTB’nin emrindedir. Hasan Sertoğlu ekibi ile birlikte, bu krediyle Lefkoşa’mızın önünü açacaktır” dedi.


MUHALEFET


İrsen Küçük, UBP’nin seçimlerde oy oranını yükseltmek düşüncesi ile milletvekilini aday olarak çıkarmadığını belirterek, DP’nin Cumhurbaşkanlığı’nda aday olan Mustafa Arabacıoğlu’nu, LTB içinde aday göstermesine anlam veremediğini belirtti ve DP’nin adayını “tekrar tekrar ısıtılıp yenilen temcit pilavına” benzetti.


TDP adayının LTB’de başkanlık yapacak kişiliğe sahip olmadığını ifade eden Küçük, UBP’li LTB Başkanı Şemi Bora’nın  belediyeyi 2002’de (o dönemin parasıyla) 2 trilyon fazla ile CTP-BG’ye devrettiğini, CTP-BG’li belediye başkanının ise 2006’da  LTB’yi ilk kez borç ile devrettiğini belirtti.


Küçük, LTB’de aşırı istihdamın DP döneminde yapıldığını da söyledi.


Bir siyasi partinin UBP’ ye “Kimdir be bunlar” diye seslendiğini belirten Küçük, bu davranışın bölücülük olduğunu, UBP’lilerin birleştirici olduğunu söyledi.


SERTOĞLU


UBP LTB Başkan Adayı Hasan Sertoğlu, gecede yaptığı 6 dakikalık konuşmada, Lefkoşa’nın sorunları için çözümlerin hazır olduğunu ve UBP’nin bir bütün olarak dimdik ayakta bulunduğunu ifade etti.


Sertoğlu, “Söz veriyorum, Lefkoşa değişecek, Lefkoşa bir dünya başkenti olacak, Lefkoşa tertemiz, pırıl pırıl olacak, sadece siyasi bir başkent değil kültür ve sanatın başkenti olacak” dedi.


ÇALIŞANLARA SÖZ


Seçilmesi halinde LTB çalışanlarının sorunlarını bildiğini ve tüm sorunların çözümün de hazır olduğunu ifade eden Sertoğlu, “Verdiğimiz söz sadece ve sadece çalışanlar için geçerlidir çalışmayanlar için değil. Bizlerin çalışanlara ihtiyacı var çalışmayanlara değil. 8 Nisan’da yolumuza çalışanlarla devam edeceğiz” dedi.


Sertoğlu, konuşmasında engellilerin yaşadığı ciddi sorunların da bulunduğunu ifade etti.


Hasan Sertoğlu, “Arkamızda da çok güçlü Ulusal Birlik Partisi kadroları ve siyasi irade da mevcuttur. (UBP) El birliği gönül birliği ile dimdik ayaktadır” dedi.


Lefkoşa’nın sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Sertoğlu, “Çözümümüz de cebimizde hazırdır” dedi.


Sertoğlu, az konuşan çok iş yapan bir parti olduklarını da kaydetti.


NAMSOY


UBP Genel Sekreteri Fuat Namsoy  ise muhalefeti eleştirerek UBP’nin veremeyeceği hesabı bulunmadığını söyledi.


Namsoy, “LTB’yi hizmet veremeyecek noktaya getirenler, Belediye meclis toplantılarını boykot ederek kaos yaratanlar, çalışanlarını umutsuzluğa itenler, siyasi çıkarlar uğruna halka acı çektirenler şimdi meydanlarda boş vaatlerle oy avcılığı yapıyor” dedi.


UBP’nin verdiği sözü tutacak gücünün var olduğunu belirten Namsoy,  “Veremeyeceğimiz hesabımız yok bu işi biz çözeceğiz” dedi.


SUCUOĞLU


UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu, ülkenin gelişiminde UBP’nin payının çok büyük olduğunu ifade etti.


Sucuoğlu, “UBP Kıbrıs Türk halkının bağrından kopmuş bir siyasi geleneğin ürünüdür” dedi.


CTP-BG’li LTB başkanının 2006’da belediyeyi 20 milyon borç ile devrettiğini kaydeden Sucuoğlu, ardından Demokrat Parti döneminde yapılan 911 istihdamla LTB’nin çıkmaza sürüklendiğini kaydetti.


Sucuoğlu, Başkent Belediyesi olmanın sorumluluk, hakka hizmet, cesaret, kararlılık anlamına geldiğini bunların da Hasan Sertoğlu demek olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 18561 defa okunmuştur
UBP LTB adaylarını tanıttı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans