Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Keçi Süt üreticileri bedava süt dağıttı
28 Nisan 2021 Çarşamba Saat 10:56

Keçi Süt üreticileri bedava süt dağıttı

Keçi üreticisi Metin Güllü, İskele meydanında, bir aydır sütünün alınmadığı gerekçesiyle ilginç bir eyleme imza attı

ÇÖZÜM BULUNANA KADAR EYLEME DEVAM…

Bölgede 3 yıldır keçi sütü alımlarında sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Güllü, yetkililerin soruna çözüm bulmaması halinde her gün sütünü bu şekilde halka dağıtacağını, ya da dökeceğini söyledi İskele’de, keçi üreticisi Metin Güllü, bir aydır sütünün alınmadığı gerekçesiyle ilginç bir eylem yaparak, halka bedava süt dağıttı. İskele Ecevit Meydanı’nda pankart açarak halka bedava süt dağıtan Güllü, yetkililerin soruna çözüm bulmaması halinde her gün sütünü bu şekilde halka dağıtacağını, ya da dökeceğini söyledi. Bölgede 3 yıldır keçi sütü alımlarında sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Güllü, gelirinin giderlerini karşılamadığını anlatarak, bu duruma daha fazla katlanamayarak böyle bir eyleme gittiğini belirtti.

Metin Güllü, şunları kaydetti: “Boğaztepe’de ikamet ediyorum. Orta ölçekte keçi çiftliğimiz var. Çiftliğin aylık 70- 80 bin TL gideri var. Aylık ürettiğimiz süt değeri de 50 bin TL. Bölgemizde yaklaşık 3 yıldır keçi sütünde bir sıkıntı var. Son 1 aydır da keçi sütümüzü almıyorlar. Benim aylık zararım 120-130 bin TL’dir. Daha fazla katlanacak güzümüz yok. Ben de bedava süt dağıtarak böyle bir eylem yapıyorum. Çünkü ben bu sütü her gün yere döküyordum.

Eşe, dosta hellim yapmaları için de verdim. Bugün İskele’ye gelerek, belki yetkililer sesimizi duyup çözüm bulur diye eylem yaptım.” Naimoğulları: Çözüm bulunmazsa eylemler artarak devam edecek Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları da, eylemin, üretime karşı yapılan yanlışlara, art niyetlere ve bugüne kadar sorunlara çözüm bulunmamasına karşı yapılanın bir tepki oluğunu söyledi. Sütün pazarlanmasında son günlerde büyük sıkıntılar olduğunu anlatan Naimoğulları, imalatçının, canı çekerse sütü aldığını belirtti. Naimoğulları, sorunlara çözüm bulunmaması halinde bu tür eylemlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Bu haber toplam 116085 defa okunmuştur
Keçi Süt üreticileri bedava süt dağıttı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans