Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ünlülerin Kıbrıs konser programları iptal edildi
17 Eylül 2015 Perşembe Saat 16:25

Ünlülerin Kıbrıs konser programları iptal edildi

Kıbrısta toplantı yapan 18 otel yöneticisi, ortak karar doğrultusunda bayramdaki bütün konserleri iptal etti. Hadiseden Erol Evgine kadar birçok isim tepki gösterdi.

Kıbrıs'taki bütün Kurban Bayramı konserleri iptal edildi. Önceki gün akşam saatlerine kadar süren bir toplantı yapan 18 otel ve casino yöneticisi, ortak karar doğrultusundaKıbrıs'taki konser programlarıyla ilgili bir "iptal" açıklaması yaptı.

MÜZİK DÜNYASI TEPKİ GÖSTERDİ

Kıbrıs'taki oteller, Türkiye'de yaşanan terör olayları ve gelen şehit haberleri nedeniyleKurban Bayramı programlarını iptal etti. Bu karar doğrultusunda, önceden planlananVolkan Konak, Aşkın Nur Yengi, Funda Arar, Sibel Can, Ebru Gündeş, Muazzez Ersoy,Yıldız Tilbe, Hadise, Linet, Ferhat Göçer, Sıla, Selami Şahin, Hande Yener, Candan Erçetin,Zuhal Olcay ve Erol Evgin konserleri yapılmayacak. İşte müzik dünyasının kararla ilgili görüşleri:

"SUSMASI GEREKEN SİLAHLARIN SESİ"

Hadise: Ateş elbet düştüğü yeri yakar ama bu öyle bir ateş ki hepimizin içine düşüyor. Bu süreçte müziğin, sanatın susturulmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Susması gereken müziğin, sanatın sesi değil, silahların sesidir.

"MÜZİK SUSTURULMAMALI"

Muazzez Ersoy: Sadece bu değil, pek çok festivalim iptal oldu. Ekibimiz var, sazlarımız var, bu insanlar ne yapacaklar? Keşke iptal yerine "Yardım yapalım" denseydi. Müzik toplumun sesidir ve susturulmamalı.

"SANATÇILARI ŞAMAR OĞLANINA ÇEVİRDİLER"

Polat Yağcı: Çok acı günlerden geçtiğimiz net, gelin görün ki iş hayatı duranlar sadece sanatçılar ve müzik sektörü emekçileri. Televizyonlarda diziler devam ediyor, sinema filmleri vizyona giriyor. Halkın büyük çoğunluğu bu alternatiflerle eğlenirken sadece müzik sektörü vitrine çıkarılıyor. Kumarhanelerde faaliyet devam ederken konserlerin iptali, bana "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu" dedirtiyor. Sanatçıları resmen şamar oğlanına çevirdiler.

"EV GEÇİNDİRDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜN"

Samsun Demir: Müzik sektöründen ekmeğini kazananlar sadece sanatçılar değil. Her sanatçı yaklaşık 30-40 kişiye ekmek sağlıyor. Ev geçindirdiğinizi düşünün. Sabahuyanıyorsunuz, bir yanda şehit haberleri üzüntüsü, diğer yanda işsizsiniz. Buna bir son verilmesi gerekiyor.

"GELİRLER ŞEHİTLERE BAĞIŞLANSIN"

Sibel Can: Müziğin sadece eğlence vasıtası olduğu düşüncesi, müziğin evrensel tanımına aykırı. Müzik sadece eğlendirmez, dostluğu, kardeşliği, sevinci, hüznü ve barışı temsil eder. Şehitlerimizin acıları ile kavrulduğumuz şu günlerde ben isterdim ki, konser ve programlar iptal edileceğine, hepsi yapılsın ve hem işletmelerin hem de sanatçıların gelirleri Şehit Aileleri'ne bağışlansın.

"GÜZEL GÜNLER DE GELECEKTİR"

Erol Evgin: Ninnilerden ağıtlara yaşamın her anını türkülerle paylaşmış bir halkın çocuklarıyız. Buna rağmen bugün şehit ailelerinin ve milletimizin derin acısını şarkılarımızı susturarak paylaşıyoruz. Her gecenin bir sabahı vardır. Şarkılarımızı hep bir ağızdan söyleyeceğimiz güzel günler de gelecektir.

"KEŞKE BEN AÇ KALSAM DA ÇOCUKLAR ÖLMESE"

Garo Mafyan: Bu tarz olaylarda ilk darbe müzik sektöründe oluyor. Her türlü karara saygı duymak lazım. İnanılmaz acılar yaşıyoruz, her gün şehit haberleri alıyoruz. Keşke ben aç kalsam da çocuklar ölmese.

Bu haber toplam 155404 defa okunmuştur
Ünlülerin Kıbrıs konser programları iptal edildi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans