Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güler, Greve giden sonucuna katlanır
17 Haziran 2013 Pazartesi Saat 12:34

Güler, Greve giden sonucuna katlanır

TC İçişleri Bakanı Muammer Güler Gezi parkı eylemleri ve sendikaların aldığı grev kararıyla ilgili konuştu.

İçişleri Bakanı Muammer Güler açıklama yaptı. Bakan Güler, jandarmanın görev almasıyla ilgili yorumlar üzerine de açıklama getirdi.


Şiddet uygulayan güvenlik güçlerine yönelik incelemelerin sürdüğünü kaydeden Güler, "İzmir, Ankara, İstanbul ve Hatay'da müfettişlerimiz konuyla ilgili araştırmaları yapıyor" diye konuştu. Güler, şu ana kadar İzmir'de 2, İstanbul'da 1 polisin açığa alındığını" söyledi.

Sendikaların grev kararını değerlendiren Bakan Güler, "İş bırakma, grev gibi kanunsuz eylemlerle insanları sokağa dökme çabaları var. Yasayla izin verilmemiş yerlerde toplantı ve gösterilere izin verilmeyecek. Memur ve işçilerin kanunsuz eylemlere iştirak etmemelerini rica ediyorum. O arkadaşlar bunun sonuçlarına katlanırlar" diye konuştu.


JANDARMA AÇIKLAMASI


Güler, olaylarda Jandarmanın da devreye girmesi üzerine yapılan yorumlar için şu açıklamaları yaptı:


İçişleri Bakanlığı, emniyet ve asayişten sorumludur. Sahil Güvenlik, Emniyet, Jandarma İçişleri'ne bağlıdır. İçişleri Bakanı, bu güvenlik güçlerini nerelerde görevlendirmek istiyorsa yetkilidir. Ben kırsal alanda polisi, jandarmayı da kentte ihtiyaç halinde görevlendirebilirim. Jandarmanın toplumsal olaylara müdahalede, jandarma komando, özel harekat birlikleri vardır. Jandarma da İstanbul'da bu anlamda görev almıştır.


Silahlı kuvvetlerin emrindeki askerin kullanılması ise farklıdır. Biz silahlı kuvvetlerden hiçbir kuvvet talebinde bulunmadık. Şu anda İstanbul'daki bazı ilçelerde de jandarma, polis gibi görev yapmaktadır.

Bu haber toplam 18392 defa okunmuştur
Güler, Greve giden sonucuna katlanır Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans