Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Ada’Daki Gerçeklerden Kaynaklanan Sorunlar Var”
12 Ocak 2016 Salı Saat 13:39

“Ada’Daki Gerçeklerden Kaynaklanan Sorunlar Var”

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis “Kimse Kıbrıs Cumhuriyeti tasfiye etmeyi hedeflemiyor” dedi, müzakerelerde Ada’daki gerçeklerden kaynaklanan sorunlar olduğunu savundu.

NİKOS ANASTASİADİS: “KİMSE KIRBIS CUMHURİYETİ’Nİ TASFİYE ETMEYİ HEDEFLEMİYOR”

Lefkoşa, 15 Aralık 15 : Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis “Kimse Kıbrıs Cumhuriyeti tasfiye etmeyi hedeflemiyor” dedi, müzakerelerde Ada’daki gerçeklerden kaynaklanan sorunlar olduğunu savundu.

Rum radyosu Anastasiadis’in “Hedef, Kıbrıs Cumhuriyeti’ni, Doruk Anlaşmaları, Papadopulos-Talat ortak beyanı ve 11 Şubat 2014 Ortak Açıklaması temelinde iki bölgeli iki toplumlu federasyona dönüştürmektir” dediğini duyurdu.

Rum Belediyeler Birliği’nin yıllık toplantısında konuşan Anastasiadis müzakerelerde ilerleme ve önemli konularda karşılıklı anlayış sağlandığını ancak 41 yıl sonra Ada’da oluşan gerçeklerden kaynaklanan sorunlar da bulunduğunu söyledi.

Anastasiadis Avrupa müktesebatının tam uygulanması konusunda kimsenin kuşkusu olmadığını söyledi ve “Müktesebat, garantiler gibi modası geçmiş kurumlar ve anlaşmalara müsaade etmez” iddiasında bulundu.

Bu haber toplam 14315 defa okunmuştur
“Ada’Daki Gerçeklerden Kaynaklanan Sorunlar Var” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans