Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anastasiadis: “Garantör Güçler Ve Ordu Kaldığı Sürece Orduyu Kontrol Edenlerce Müdahale O Kadar Kolay Olur”
28 Haziran 2017 Çarşamba Saat 15:16

Anastasiadis: “Garantör Güçler Ve Ordu Kaldığı Sürece Orduyu Kontrol Edenlerce Müdahale O Kadar Kolay Olur”

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, “Garantör güçler ve ordu Kıbrıs’ta kaldığı sürece orduyu kontrol edenlerce müdahalelerin o kadar kolay olacağını” iddia etti. Rum radyosu Anastasiadis’in yukarıdakileri RİK’in “Biz-Emi

HRİSTODULİDİS: “TÜRKİYE AYNI  TEZLERİ SUNARSA OLUMLU SONUÇ OLMAYACAK, BU DA ANKARA’NIN SUÇU OLACAK”

Lefkoşa, 27 Haziran 17 : Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, “Garantör güçler ve ordu Kıbrıs’ta kaldığı sürece orduyu kontrol edenlerce müdahalelerin o kadar kolay olacağını” iddia etti. Rum radyosu Anastasiadis’in yukarıdakileri RİK’in “Biz-Emis” programına mülakatında söylediğini ve bunun, “Rum liderin, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya mesajı olduğunu” duyurdu.

“Ara çözüm olamaz, her şeyde anlaşılmazsa hiçbir şeyde anlaşılmayacağı kuralı var” diyen Anastasiadis, Kıbrıs sorunu şimdi çözülmezse asla çözülmez şeklinde “tehditler” işitilmesinin “kabul edilemez ve anlaşılmaz” bulduğunu söyledi.

Anastasiadis hidrokarbonlara değinirken “Kıbrıs’ın doğal zenginliği bütün Kıbrıs halkına, Kıbrıslı Rumlara ve Kıbrıslı Türklere aittir. Menfaatlerin paylaşımı nüfus oranına göre olacak dolayısıyla birinin diğerini çalması söz konusu olmayacak” dedi.

Rum Sözcü Nikos Hristodulidis ise Atina Haber Ajansı’nın, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin niyetinin ara anlaşma olduğu bilgilerini sorması üzerine “Kıbrıs sorununda ara anlaşma olamaz” dedi.

Hristodulidis “Bu prosedürden olumlu sonuç çıkıp çıkmayacağı Güvenlik ve Garantiler başlığının müzakeresinde belirlenecek. Türkiye Crans-Montana’da aynı uzlaşmaz tezleri sunarsa olumlu sonuç olmayacak bu da Ankara’nın suçu olacak” dedi.

Bu haber toplam 14924 defa okunmuştur
Anastasiadis: “Garantör Güçler Ve Ordu Kaldığı Sürece Orduyu Kontrol Edenlerce Müdahale O Kadar Kolay Olur” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans