Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Bakanı Hasipoğlu’dan skandal konuşma “Beni mi halletsinler”
14 Mart 2013 Perşembe Saat 23:35

Sağlık Bakanı Hasipoğlu’dan skandal konuşma “Beni mi halletsinler”

KKTC Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, KKTC Tabipler Birliğinde yaptığı konuşmada öyle bir cümle kullandı ki...

KKTC Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, KKTC Tabipler Birliği'nde yaptığı konuşmada muhalefetteyken gece kulüplerini eleştiren bir milletvekiline bakan olduğunda "Kapattın mı?" diye sorduğunu ve "Neyi kapatacaksın, 40 bin asker, 40 bin de öğrenci var, beni mi halletsinler" dediğini söyledi. Hasipoğlu'nun konuşması büyük tepki çekti.

KKTC Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla KKTC Tabipler Birliği'nde yaptığı konuşmada sağlık sorunları ve kendisine yönelik eleştirilere değindi. Konuşmasının son bölümünde başından geçen bir olayı anlatan Hasipoğlu herkesi adeta şoke etti.
Hasipoğlu, "Hiç unutmam biri gece kulüplerini açtı, onu söyleyim, beni bağışlasın. Ana muhalefetten bir arkadaş her oturumda çıkar 'Lefkoşa'dan Güzelyurt'a kadar fabrikaları dizdiniz' der, gece kulüpleri fabrika. Allah ne büyük Allah. Döndü o bakan oldu. Gittim 'Kapattın mı o fabrikaları?' dedim. 'Neyi kapatacaksın' yahu dedi, '40 bin asker, 40 bin de öğrenci var beni mi halletsinler.' Yani böyle gülünç durumlara düşmeyin. Böyle gülünç hallere düşmeyelim" dedi.

KADIN HEKİMLERİN TEPKİSİ


Hasipoğlu'nun sözlerine bazı kadın hekimler tepki gösterdi ve salonu terk etti. Öte yandan 19 kadın örgütü Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu'na tepki gösterdi. Yapılan ortak açıklamada Hasipoğlu'nun tıp bayramı töreninde söylediği sözlerle demokrasi değerlerinin ayaklar altına alındığı savunuldu. Kadın örgütlerinin açıklamasında "Ülkemizde devlet eliyle yürütülen seks köleliğini meşrulaştırmaya çalışmıştır. Daha önceki bir konuşmada kendisine söylendiğini iddia ettiği 'Gece Kulüplerini kapatalım da 40 bin asker ve öğrenci bizi mi halletsin' cümlesini örnek vererek ırkçı ve cinsiyetçi yaklaşımını pervasızca dile getirmiştir. Hasipoğlu'nun bu sözleri, sadece gece kulüplerinde insanlık dışı koşullarda çalıştırılıp sömürülen kadınları değil, tüm kadınları ötekileştirmekte ve aşağılamaktadır' denildi. Hasipoğlu'nun kadınlardan derhal özür dilemesini isteyen örgütler, bakan Hasipoğlu'nun derhal istifa etmesini talep etti.

"MUHALEFETTEYKEN ELEŞTİRMENİN KOLAY OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ANLATTIM"

Hasipoğlu, kendini şu sözlerle savundu:
"Muhalefetteyken, gece kulüplerini fabrikaya benzeten bir milletvekili söz konusu gece kulüplerinin derhal kapatılmasını savunuyordu. Daha sonra kendisi bakan oldu. Kendisine, muhalefetteyken gece kulüplerine dair sözleri hatırlatılınca, ‘memlekette 40 bin asker var, bırakalım da bizi mi halletsinler' dedi. Ben de muhalefetteyken eleştirmenin kolay ama icraatta işlerin böyle yürümediğine örnek vermek için bu anekdotu anlattım" dedi.


Bu haber toplam 11433 defa okunmuştur
Sağlık Bakanı Hasipoğlu’dan skandal konuşma “Beni mi halletsinler” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans