Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Brtk’Da 120 Kilovatlık Güneş Enerji Santrali Hayata Geçiriliyor
05 Aralık 2018 Çarşamba Saat 09:07

Brtk’Da 120 Kilovatlık Güneş Enerji Santrali Hayata Geçiriliyor

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu yenilenebilir enerji yatırımını hayata geçiriyor. 3 etaptan oluşacak ve kurumun enerji ihtiyacının % 65’ini karşılayacak proje kapsamında ilk etap sözleşme imzalandı. Merkezi İhale Komisyonu tarafından çı

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu yenilenebilir enerji yatırımını hayata geçiriyor. 3 etaptan oluşacak ve kurumun enerji ihtiyacının % 65’ini karşılayacak proje kapsamında ilk etap sözleşme imzalandı.

Merkezi İhale Komisyonu tarafından çıkılan ihale sonucunda ihaleyi alan Paralik Ltd ile Bayrak Radyo Televizyon Kurumu arasında imzalanan sözleşmeye Paralik Ltd Dış Ticaret Sorumlusu, Geliştirme Uzmanı Sibel Paralik ve BRTK Müdürü Aysu Basri Akter imza koydu.

İmza töreninde konuşan Sibel Paralik, 120 kilovatlık sistemin kurulmasıyla tamamlanacak ilk etap projenin Aralık sonu itibariyle teslim edilmesinin hedeflendiğine işaret etti.

Sistemin verimli olması temennisinde bulunan Paralik, bunun  için ellerinden gelen çabayı harcayacaklarını ifade etti.

BRTK Müdürü Aysu Basri Akter de konuşmasında devlet bünyesindeki  en büyük ve örnek niteliğindeki  projelerden birini hayata geçirmek üzere olduklarını söyledi.

Projenin 3 etap şeklinde planlandığını belirten Akter, ilk etabın ihtiyacın %35’ini karşılayacağını anlattı. Akter sonraki etapların tamamlanmasıyla birlikte toplam enerji ihtiyacının %65’inin karşılanmasının hedeflendiğini belirtirken bu kapasitenin önemine vurgu yaptı. Akter, “proje yenilenebilir ve çevre dostu enerji olması açıaından da bizim için son derece önemlidir” dedi.

2019 başında ikinci etabı için ihaleye çıkılacak projenin ay sonu devreye girecek  en büyük ilk etabı, yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olacak ve Maliye Bakanlığı tarafından Yerel Gelirler kaleminden karşılanacak.

Bu haber toplam 1104 defa okunmuştur
Brtk’Da 120 Kilovatlık Güneş Enerji Santrali Hayata Geçiriliyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans