Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Akıncı Zirvenin Açılışında Konuştu
26 Kasım 2018 Pazartesi Saat 12:17

Cumhurbaşkanı Akıncı Zirvenin Açılışında Konuştu

9’uncu Boğaziçi Zirvesi İstanbul’da başladı.Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Tufan Erhürman, İstanbul’da bugün başlayan 9’uncu Boğaziçi Zirvesi’ne katılıyor. “Barışın Sürdürülmesi ve Herkes İçin Kalkınma” a

9’uncu Boğaziçi Zirvesi İstanbul’da başladı.Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Tufan Erhürman, İstanbul’da bugün başlayan 9’uncu Boğaziçi Zirvesi’ne katılıyor.

“Barışın Sürdürülmesi ve Herkes İçin Kalkınma” ana temasıyla düzenlenen ve 3 gün sürecek olan zirvenin onursal açılış konuşmalarını Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Makedonya Cumhurbaşkanı Gjeorge Ivanov yaptı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, konuşmasında son dönemde Doğu Akdeniz’de keşfedilen hidrokarbon kaynakları’nın hem Kıbrıs özelinde hem de bölge ölçeğinde “ barış-kalkınma” ilişkisini tesis etmek için doğru değerlendirilmesi durumunda çok önemli bir fırsat sunulduğunu kaydetti.

Akıncı, “ bugün adayı paylaşan iki toplum tarihsel bir sorumlulukla karşı krşıyadırlar. Bu bir yandan gelecek nesillere, diğer yandan tüm bölgeye ve dünyaya karşı sorumluluktur” dedi.

Başbakan Tufan Erhürman da yarın “Uluslararası Gaz Ticareti ve Gereksinimleri” başlıklı oturumun açılışında katılımcılara hitap edecek.

Bu haber toplam 11063 defa okunmuştur
Cumhurbaşkanı Akıncı Zirvenin Açılışında Konuştu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans