Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakemlerin Kampı Tamamlanıyor
13 Ağustos 2018 Pazartesi Saat 15:22

Hakemlerin Kampı Tamamlanıyor

Hakemlerimizin sezona daha iyi hazırlanmak için programlanan kamplardan biri olan Balçova’daki kampı bugün yapılacak olan tek çalışma ile tamamladıktan sonra akşam yurda dönecekler. Dün sabah ve öğlenden sonra yapılan antrenmanlarda hake

Hakemlerimizin sezona daha iyi hazırlanmak için programlanan kamplardan biri olan Balçova’daki kampı bugün yapılacak olan tek çalışma ile tamamladıktan sonra akşam yurda dönecekler.

Dün sabah ve öğlenden sonra yapılan antrenmanlarda hakemlerimiz MHK antrenman sorumlusu Savaş Tilki’nin yorucu ama neşeli geçen antrenmanlarda hakemlerin disiplinli çalışmaları dikkat çekti. Sabah fizik kondisyona dayalı antrenman yapılırken öğlenden sonraki antrenman çok daha yorucu geçti. Kampta yer alan 3 saha komiseri arkadaşımızın da MHK Antrenman sorumlusu Savaş Tilki’nin antrenmanlardaki en büyük yardımcıları oldular.

A-Klasman ve klasman yardımcı hakemleri ile toplantı

Kampın diğer programı ve amaçlarından biri olan gurup toplantıları dün sabah yapılan antrenmandan sonra A-Klasman ve klasman yardımcı hakemleri ile yapıldı. Toplantı MHK Bakanı Sadık Özbilgehan’ın başkanlığında önce klasman yardımcı hakemlerle yapıldı. Toplantıda onlardan maçlardan önce, maçlar sırasında ve maçtan sonra nelere dikkat etmeleri gerektiğini, bir maçın sorunsuz tamamlanması için maç sırasında nelere dikkat etmeleri gerektiği anlatıldı. Hakemler de kendi sorunlarını anlatarak çıkı yollarını bulmaya çalıştılar.

Düdük çalan hakemlerin görevleri daha zor

A-Klasman hakemleri ile yapılan toplantıda düdük çalan hakemler olarak görevlerinin diğerlerine göre çok daha zor olduğu söylendi. Bir üst klasmana çıkmanın veya bir alt klasmana düşmenin kendi ellerinde olduğu belirtilirken, bulundukları klasmanla ilgili bazı düzenlemelerin de yapılacağı hakemlerimizin bilgisine getirildi. Yazılı sınavların bundan sonra daha sık ama bilgi verilmeden de yapılabileceğini, bunun nedeninin de ne kadar hazır durumda olduklarını kontrol etmek için yapılacağı anlatıldı. Verilecek olan şansları çok iyi değerlendirmeleri gerektiği söylenirken hakemlerimiz de kendi sorunları ile isteklerini yetkililere ilettiler ve çözüm aradılar. Bugün de üst klasman hakemleri ile bir toplantı yapılarak gurup toplantıları tamamlanacak.

 

Abdullah Zaifoğlu/KTSYD/BALÇOVA/İZMİR

 

 

Bu haber toplam 1153 defa okunmuştur
Hakemlerin Kampı Tamamlanıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans