Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılmaz: Türkiye Kimseden İzin Almaz
31 Temmuz 2018 Salı Saat 23:23

Yılmaz: Türkiye Kimseden İzin Almaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin KKTC ile ilgili yapacağı şeylerde hiç kimseden izin almayacağını belirterek, "Ne İsrail ne de Mısır büyükelçilerinin Türkiye'yi tehdit etmek haddine değildir.&quo

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Türkiye’nin KKTC ile ilgili yapacağı şeylerde hiç kimseden izin almayacağını belirterek, “Ne İsrail ne de Mısır büyükelçilerinin Türkiye’yi tehdit etmek haddine değildir.” dedi.

Yılmaz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, birkaç gün önce Kıbrıs Rum Kesimi’nde yapılan konferansta İsrail ve Mısır büyükelçilerinin, Akdeniz’de doğalgaz arama faaliyetleriyle ilgili kullandıkları ifadelerle Türkiye’yi tehdit ettiğini, buna karşılık üst düzey bir açıklama yapılmadığını iddia etti.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsünce “Hadlerini aşmamalarını tavsiye ediyoruz.” denildiğini anımsatan Yılmaz, yapılan küstahlığa alt perdeden cevap verilmesinin yeterli olmadığını belirtti.

Öztürk Yılmaz, Rum kesimi ile yeniden masaya dönmenin KKTC ve Türkiye’nin daha fazla taviz vermesi anlamına geleceğini savundu.
YılmazTürkiye’nin sözlü değil eylemsel birtakım adımlar atması gerektiğini de belirtti.

Bu haber toplam 1115 defa okunmuştur
Yılmaz: Türkiye Kimseden İzin Almaz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans