Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“İlkyardım Eğitimi” Tamamlayan  Sivil Savunma Personeline Sertifikaları Verildi
13 Mart 2018 Salı Saat 10:37

“İlkyardım Eğitimi” Tamamlayan Sivil Savunma Personeline Sertifikaları Verildi

Sağlık Bakanlığı uzman personeli tarafından verilen ilkyardım eğitim programını tamamlayan Sivil Savunma personeli sertifikalarını aldı. Düzenlene törende konuşan Sağlık Bakanı Filiz Besim eğitimin önemine işaret etti, “Olağanüst

Sağlık Bakanlığı uzman personeli tarafından verilen ilkyardım eğitim programını tamamlayan Sivil Savunma personeli sertifikalarını aldı.

Düzenlene törende konuşan Sağlık Bakanı Filiz Besim eğitimin önemine işaret etti, “Olağanüstü durumlarda ne kadar çok eğitimli kişi olursa o krizden o kadar zararsız kurtuluruz” dedi.

Sağlık Bakanı Filiz Besim tören nedeniyle Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Erdoğan Çelebi, her yıl olduğu gibi bu yıl da personelin ilkyardım konusunda ehil eller tarafından eğitilmesini sağladıklarını söyledi. Sivil Savunma personelinin aldıkları eğitimi halk örgütü eğitimleri ile ülke geneline yaydıklarını belirten Çelebi, geçtiğimiz yıl 9 bin kişiye ilkyardım eğitimleri verdiklerini kaydetti.

Bakan Besim ise Sivil Savunma Teşkilatı’nın sağlığa büyük destekler verdiğini hatırlattı, iki kurumun her zaman birlikte hareket ettiğini belirtti.

Eğitimin önemine işaret eden Besim bunun koruyucu hekimliğin ilk adımı olduğunu vurguladı.

Besim “Olağanüstü durumlarda ne kadar çok eğitimli kişi olursa o krizden o kadar zararsız kurtuluruz. Bu eğitimler devam edecek. Sivil savunmanın disiplinli yapısı bizi de disiplinize ve motive ediyor” dedi.

Daha sonra Sivil Savunma tesislerinde düzenlenen törenle Sağlık Bakanlığı personeli uzman Filiz Uzun ve Aynur Özkum İzveren tarafından verilen eğitimi tamamlayan 20 personele sertifikaları verildi.

Bu haber toplam 1155 defa okunmuştur
“İlkyardım Eğitimi” Tamamlayan Sivil Savunma Personeline Sertifikaları Verildi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans