Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Ülkemiz, Sadece Kitle Turizmi İle Yetinecek Kadar Dar Olanaklara Sahip Bir Ülke Değil”
05 Mart 2018 Pazartesi Saat 09:21

“Ülkemiz, Sadece Kitle Turizmi İle Yetinecek Kadar Dar Olanaklara Sahip Bir Ülke Değil”

Başbakan Tufan Erhürman, KKTC’nin sadece kitle turizmiyle yetinecek kadar dar olanaklara sahip bir ülke olmadığını belirtti.Erhürman, “Bizim ülkemizde alternatif turizmden çok daha yaygın kesimler kazanç sağlayabilir. Alternatif turizmle

Başbakan Tufan Erhürman, KKTC’nin sadece kitle turizmiyle yetinecek kadar dar olanaklara sahip bir ülke olmadığını belirtti.Erhürman, “Bizim ülkemizde alternatif turizmden çok daha yaygın kesimler kazanç sağlayabilir. Alternatif turizmle çok daha yaygın bir şekilde gelir elde edebiliriz” dedi.

Dün bir etkinlikte konuşan Başbakan Erhürman, Girne, Gazimağusa ve Lefkoşa’nın kitle turizmine açıldığını söyledi.Erhürman, “Ama bizim ülkemiz, sadece kitle turizmi ile yetinecek kadar dar olanaklara sahip bir ülke değil. Bizim ülkemizde alternatif turizmden çok daha yaygın kesimler kazanç sağlayabilir. Alternatif turizmle çok daha yaygın bir şekilde gelir elde edebiliriz. Tek tek köylülerimiz de kazanabilir, küçük işletmelerimiz de kazanabilir. Köylerimiz, başka Avrupa ülkelerinde gördüğümüz turistik köylere dönüşebilir. Bu vizyonla buraları ele almalıyız ve ülkemizde farklı turizm modellerini bir sepette buluşturabilmeliyiz.”

Başbakan Erhürman, alternatif turizminden yaygın bir şekilde küçük işletme ve köylülerin de kazanabileceğini söyleyerek, gastronomi turizmi de bunlardan biri olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 1127 defa okunmuştur
“Ülkemiz, Sadece Kitle Turizmi İle Yetinecek Kadar Dar Olanaklara Sahip Bir Ülke Değil” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans