Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hala Sultan’A Mevlid Kandili Ziyareti
30 Kasım 2017 Perşembe Saat 10:18

Hala Sultan’A Mevlid Kandili Ziyareti

Mevlid Kandili dolayısıyla bugün Hala Sultan Tekkesi’ne ziyaret gerçekleştirildi. “Kıbrıs Barış Sürecinde Dini Yol” tarafından yapılan açıklamada, Din İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ziyarete İsveç Büyükelçisi Anna

Mevlid Kandili dolayısıyla bugün Hala Sultan Tekkesi’ne ziyaret gerçekleştirildi. “Kıbrıs Barış Sürecinde Dini Yol” tarafından yapılan açıklamada, Din İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ziyarete İsveç Büyükelçisi Anna Olsson Vrang ve Ermeni Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Khoren’in Temsilcisi Papaz Mashdotz Ashkarian’in de katıldığı bildirildi.

Açıklamaya göre Din İşleri Başkanı Talip Atalay ziyarette yaptığı konuşmada, “İsveç hükümetinin himayesinde Kıbrıs Dini Liderler arasında Diyalog için Ofisi’nin desteğiyle Kıbrıs’ın dini liderleri olarak ortak çabalarımızla Hala Sultan Tekke’ye bu özel ziyaretten dolayı minnettarız. Bir kez daha kalplerimiz umutla dolu. Bugünkü ziyaret, Kıbrıs dini liderlerin dini özgürlük, insan hakları ve uzlaşma için birlikte çalışmaya devam etmeye kararlılığının kanıtıdır. Çabalarımızı destekleyen herkese minnettarız” dedi.

İsveç Büyükelçisi Olsson Vrang da, “Kıbrıs’ın dini liderleri, UNFICYP ve BM polisine bugünkü özel ziyareti gerçekleştirmek için çabalarından ve işbirliğinden dolayı minnettarım” diye konuştu.

Açıklamada Din İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ziyaretin, Kıbrıs Dini Liderler arasında Diyalog için Ofis tarafından koordine edildiği, UNFICYP ve BM Polisi tarafından da kolaylaştırıldığı kaydedildi.
2014’ten Yaklaşık 9 bin 500 kişinin Hala Sultan Tekkesi’ni ziyaret ettiği de ifade edildi.

Bu haber toplam 1179 defa okunmuştur
Hala Sultan’A Mevlid Kandili Ziyareti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans