Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mevlid Kandili Bu Akşam İdrak Edilecek
29 Kasım 2017 Çarşamba Saat 09:24

Mevlid Kandili Bu Akşam İdrak Edilecek

Mevlid Kandili bu akşam idrak edilecek. Din İşleri Başkanı Talip Atalay, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, cehalet ve zulmün hakim olduğu, insanların bedenen ve zihnen köleleştirildiği, sosyal düzenin bozulduğu, umutların

Mevlid Kandili bu akşam idrak edilecek. Din İşleri Başkanı Talip Atalay, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, cehalet ve zulmün hakim olduğu, insanların bedenen ve zihnen köleleştirildiği, sosyal düzenin bozulduğu, umutların yitirildiği bir çağda dünyaya gelen Hz. Muhammed’in doğumuyla insanlığın yeniden hayat bulduğunu söyledi.

Atalay, Mısır’da ibadet eden yüzlerce masumun katledildiğini, aylardır Myanmar’da, yıllardır Suriye’de, Irak’ta, Lübnan’da, Yemen’de daha birçok ülkede insanların hiçbir ayrım yapılmaksızın katledildiğini ifade ederek, bunların haber bültenlerinden film izlenirmişçesine büyük üzüntüyle izlendiğini belirtti.

Atalay, dünyada yaşanan bu olaylar nedeniyle, doğum yıldönümü kutlanan Hz. Muhammed’in evrensel mesajlarına bugün daha fazla ihtiyaç duyulduğunun idrak edildiğini, Mevlid Kandili’nin sadece Müslümanlara değil, tüm insanlığa yapılan yeni bir kurtuluş çağrısı olarak görülmesi ve bu bilinçle idrak edilmesi gerektiğini kaydetti.

Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
Mevlid Kandili Bu Akşam İdrak Edilecek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans