Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Uyuşturucu, Pedofili Ve İstimar İle Mücadele” Konulu Panel 18 Kasım’Da
10 Kasım 2017 Cuma Saat 08:39

“Uyuşturucu, Pedofili Ve İstimar İle Mücadele” Konulu Panel 18 Kasım’Da

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından  “Uyuşturucudan Uzak Dur-Bağımlıya Yardım Et” sloganıyla “Uyuşturucu, Pedofili ve İstimar ile Mücadele” konulu panel düzenleniyor. Panel, 18 Kasım Cumartesi günü gerçekle

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından  “Uyuşturucudan Uzak Dur-Bağımlıya Yardım Et” sloganıyla

“Uyuşturucu, Pedofili ve İstimar ile Mücadele” konulu panel düzenleniyor.

Panel, 18 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, panelle ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Uyuşturucu, pedofili ve istismarın, hem çocukların madde bağımlılığına sürüklenmesinde, hem de toplumun sağlıklı gelişmesinin önünde ciddi bir risk olduğunu belirterek, panelde çözüm önerilerinin ortaya konulacağı bir rapor hazırlayacaklarını belirtti.

Polis Genel Müdürlüğü’nü temsilen konuşan Omaç Volkan ise madde bağımlılığının toplumda ciddi bir sorun olduğunu yaş ortalamasının her geçen gün düştüğünü ifade ederek, panelin önemini vurguladı.

Sosyal Hizmetler Dairesi temsilcisi Yeşim Gürçınar ise pedofili ve istismarın geçmişten beri olduğunu, şimdi medya aracılığıyla bu konudaki farkındalığın arttığını belirterek, artık, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne ihbar edilmeye başlandığını, toplumda “istismara dur” deme konusunda bilincin geliştiğini söyledi.

YDÜ Psikoloji Bölümü temsilcisi Meryem Karaaziz de uyuşturucu, pedofili ve istismarın toplumda tabu olduğuna işaret ederek, bunların konuşulmaya başlanmasını bile çok büyük bir ilerleme olarak değerlendirdi.

Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Eğitim Sorumlusu Dr. Gülcem Sala Razı da komisyonun destek programına başvuran birey ve ailelerde madde bağımlılığı, pedofili ve istismar vakalarının yer aldığını belirterek, bu kişi ve ailelere verdikleri destekten söz etti.

Sosyal Sorumluluk anlamında panele sponsor olan Virra Ajansı temsilcisi Hasan Civelek ise böylesi bir konuda mücadelenin sadece devlet tarafından değil, tüm kurumlar ve sivil toplum örgütleriyle iş birliğinde yürütülmesi gerektiği düşüncesiyle çalışmaya paydaş olduklarını söyledi.

Bu haber toplam 1111 defa okunmuştur
“Uyuşturucu, Pedofili Ve İstimar İle Mücadele” Konulu Panel 18 Kasım’Da Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans