Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ktoeös Uyarı Grevi Yapacak
10 Ekim 2017 Salı Saat 09:19

Ktoeös Uyarı Grevi Yapacak

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) bugün Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda 2 saatlik uyarı grevi yapacak.Grev 10.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitim Bakanlığı ise Sendika’nın grev kararını ele

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası bugün Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda 2 saatlik uyarı grevi yapacak.Grev 10.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Eğitim Bakanlığı ise Sendika’nın grev kararını eleştirdi.Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, bugün Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda uyarı grevi yapacağını açıklayan Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın bu kararını eleştirerek, bir kez daha gözden geçirmeleri yönünde çağrı yaptı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, öğrencilerin eğitim haklarından çalınarak alınan bu karar kınandı.
Açıklamada, “Her fırsatta eğitimi düşündüklerini açıklayan KTOEÖS’ün çocuklarımızın eğitim haklarını gasbetme eğilimlerini gözden geçirmelerini temenni ederiz” ifadelerine yer verildi.

Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
Ktoeös Uyarı Grevi Yapacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans