Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anastasiadis,  Karpaz’Da Yaşayan Rumlara Gönderilen Malzemeler Konusunda Açıklama Yaptı
05 Ekim 2017 Perşembe Saat 09:16

Anastasiadis,  Karpaz’Da Yaşayan Rumlara Gönderilen Malzemeler Konusunda Açıklama Yaptı

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Rum Yönetimi’nin, KKTC’de yaşayan Rumlara yönelik malzemeler nakledilmesi konusunda alınan karara ilişkin şikayet ve girişimde bulunacağını açıkladı. Anastasiadis, Rumlara gönderilen malzemeler

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Rum Yönetimi’nin, KKTC’de yaşayan Rumlara yönelik malzemeler nakledilmesi konusunda alınan karara ilişkin şikayet ve girişimde bulunacağını açıkladı.

Anastasiadis, Rumlara gönderilen malzemelere yönelik KKTC’de yapılan düzenlemeye ilişkin “yasaklama” ifadesini kullandığı açıklamasında, buna tepki olarak şikâyetlerde ve diğer girişimlerde bulunacağını, gerekirse tedbirler de alınacağını söyledi.

Rum haber kaynaklarına göre, Anastasiadis bu sabah bir etkinlikte yaptığı konuşmada “ alınan yasadışı önlemlerin, Crans Montana’da Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin iradeye kimin gerçekten sahip olduğunu ve kimin buna sahip olmadığını gösterdiği” iddiasında da bulundu.

Anastasiadis konuşmasında ayrıca “ne yazık ki bunun, iki taraftan hangisinin, Kıbrıs sorununa çözüm bulunması için Crans Montana’da gerçekten müzakere etmeye hazır olduğunu gösteren gerçeklik olduğunu” da ileri sürdü.

Anastasiadis “tam anlamıyla yasadışı olan, aynı zamanda varılan bütün anlaşmalara da aykırı olan tüm önlemlerin, meydana getirmeye çalıştıkları iyi ortamı bozduğunu” da öne sürdü.

Bu haber toplam 1329 defa okunmuştur
Anastasiadis,  Karpaz’Da Yaşayan Rumlara Gönderilen Malzemeler Konusunda Açıklama Yaptı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans