Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hukuk, Siyasi İşler Ve Dışilişkiler Komitesi Toplandı
14 Eylül 2017 Perşembe Saat 15:13

Hukuk, Siyasi İşler Ve Dışilişkiler Komitesi Toplandı

Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi bugün, UBP Milletvekili İzlem Gürçağ başkanlığında, bugün toplandı. Komite gündeminde; Seçim ve Halkoylaması (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı madde madde görüşüyor

Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi bugün, UBP Milletvekili İzlem Gürçağ başkanlığında, bugün toplandı.

Komite gündeminde; Seçim ve Halkoylaması Yasa Tasarısı’nı madde madde görüşüyor.
Seçim ve Halkoylaması Yasa Tasarısı’nın Genel Gerekçesi:
33/2016 sayılı yasa ile 5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasası tadil edilmiş ve birtakım yeni düzenlemeler getirilmiştir. Getirilen yeni düzenlemeler ile bundan sonra yapılacak olan seçimlere ilişkin teknik ve hukuki sıkıntılar doğmuştur. Bu cihetle mevcut sıkıntıların giderilmesine olanak sağlamak ve seçimlerin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için sözkonusu Seçim Ve Halkoylaması Yasa Tasarısının yapılması elzem olmuştur.

Komite toplantısına, Başbakanlık’tan Metin Beyoğlu ve Bügem Kırgın katıldı.

UBP Milletvekili İzlem Gürçağ başkanlığında toplanan Komite’ye; DP Milletvekili Dr. Mustafa Arabacıoğlu, UBP Milletvekili Dr. Erdal Özcenk, TKP Yeni Güçler Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, UBP Milletvekili Dr. Ahmet Kaşif, UBP Milletvekili Zorlu Töre ve Bağımsız Milletvekili Menteş Gündüz katıldı.

Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
Hukuk, Siyasi İşler Ve Dışilişkiler Komitesi Toplandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans