Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daü,uluslararası Kentsel Politikalar Konferansı’Na Hazırlanıyor
14 Eylül 2017 Perşembe Saat 15:13

Daü,uluslararası Kentsel Politikalar Konferansı’Na Hazırlanıyor

“Uluslararası Kentsel Politikalar Konferansı”, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi, İşletme Bölümü ev sahipliğinde 18-19 Eylül tarihlerinde yapılacak. DAÜ’den verilen bilgiye göre konferans, Ankara Ü

“Uluslararası Kentsel Politikalar Konferansı”, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin İşletme ve Ekonomi Fakültesi, İşletme Bölümü ev sahipliğinde 18-19 Eylül tarihlerinde yapılacak.

DAÜ’den verilen bilgiye göre konferans, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kent, Çevre ve Yerel Yönetim Politikaları Anabilim Dalı’nın bilimsel katkısıyla, Salamis Bay Conti Resort Hotel’de verilecek.

18 Eylül Pazartesi saat 09.30’da açılışı gerçekleştirilecek konferansta, açılış konuşmalarının ardından Konferans Onursal Başkanı Prof. Dr. Ruhşen Keleş ilk sunumu gerçekleştirecek.

Konferans süresince gerçekleştirilecek eş zamanlı oturumlarda; Kent Yönetimi, Kent Ekonomisi, Kentsel Siyaset, Konut Politikaları, Kent/Kır İlişkisi, Kırsal Kalkınma, Dünyada ve Türkiye’de Kentleşme, Sürdürülebilir Kentsel Gelişme, Kentsel Altyapı Hızmetleri ve Finansmanı, Kentsel Katılım, Kent Planlaması, Kentsel Çevre Sorunları ve Çözüm Önerileri, Kentsel İklim Değişikliği, Kentsel Dönüşüm, Gecekondu, Afet Yönetimi, Göç, Kentsel Güvenlik, Kentsel Rant, Kent Kuramları ve Yeni Yaklaşımlar, KKTC’nin Kentsel Sorunları, Dağlık Alanların Önemi / Stratejik Yaklaşımlar gibi konular üzerinde durulacak.

Uluslararası Kentsel Politikalar Konferansı, 2014 yılında gerçekleştirilen Uluslararası Türk Dünyası Yerel Yönetimler Sempozyumu ve 2016 yılında gerçekleştirilen Uluslararası Akdeniz’de Çevresel Güvenlik Konferansı’nın devamı niteliğini de taşıyacak.

Bu haber toplam 1299 defa okunmuştur
Daü,uluslararası Kentsel Politikalar Konferansı’Na Hazırlanıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans