Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaptan: Hükümeti Uyarıyoruz, Eylemler Sürecek
11 Eylül 2017 Pazartesi Saat 15:11

Kaptan: Hükümeti Uyarıyoruz, Eylemler Sürecek

Lefkoşa Motorlu Araçlar Birimi çalışanları, personel eksikliği, bina ve altyapı sorunları nedeniyle bugün bir günlük uyarı grevi gerçekleştirdi. Grevle ilgili açıklamayı Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet K

Lefkoşa Motorlu Araçlar Birimi çalışanları, personel eksikliği, bina ve altyapı sorunları nedeniyle bugün bir günlük uyarı grevi gerçekleştirdi.

Grevle ilgili açıklamayı Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan yaptı.

Kaptan, geçici memur ve işçilerin ‘Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın talimatı ile işten atılmakla tehdit edildiği için’ greve çıkamadığını iddia etti.

“İnsanlar aileleri ve ekmek paralarıyla tehdit ediliyor, şantaja maruz kalıyor” diyen Kaptan, hükümeti sorunlara çözüm bulmak yerine siyaset yapmakla suçladı.

Kaptan, seyrüsefer affını ilan eden Bakanlığın, iş yoğunluğunu dikkate almadan birimden personel eksilttiğini öne sürerek, bu nedenle hizmetlerin aksadığını söyledi.

Motorlu Araçlar Birimi binasının kötü durumda olduğunu ve altyapı sorunlarının giderilmediğini de kaydeden Kaptan, birimin iyileştirilmesiyle ilgili Hükümetin imzaladığı anlaşmalara uymadığını belirtti.

Ahmet Kaptan, “Hükümeti uyarıyoruz,burada eylemler sürecek,attığınız imzalara sahip çıkın” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur
Kaptan: Hükümeti Uyarıyoruz, Eylemler Sürecek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans