Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım Bakanı Çavuşoğlu Konya’Da Temaslarda Bulundu
10 Eylül 2017 Pazar Saat 08:03

Tarım Bakanı Çavuşoğlu Konya’Da Temaslarda Bulundu

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Konya’da çeşitli temaslarda bulundu.

Lefkoşa, 9 Eylül 17 : Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Konya’da çeşitli temaslarda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu,  TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen Konya Hayvancılık 2017, Konya Tohum Fuarı ile Konya Sulama Teknolojileri ve Bitki Besleme Fuarı’nın eşzamanlı açılış törenine katıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Çavuşoğlu’na fuar ziyaretinde Türkiye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tohumculuk Daire Başkanı Mehmet Sığırcı, AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ile Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü eşlik etti.

Beraberindeki işadamı heyetiyle fuarı gezerek, incelemelerde bulunan Çavuşoğlu, Konya ziyareti çerçevesinde Konya Valisi Yakup Canbolat ile de bir araya geldi.

Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet, Konya’da üretici kooperatifi olan TORKU’nun birçok işletmesinde incelemelerde bulundu ve KKTC’de tarım sanayisini geliştirmek için kooperatifleşme örneklerini inceledi.

Tarım sanayisinde kooperatifleşmenin önemine işaret eden Çavuşoğlu, ülkede sanayileşmeyi geliştirmek için her türlü desteğin verileceğini vurguladı.    

İki günlük ziyarette, Konya Şeker tarafından Konya’ya kazandırılan 20 bin ton kapasiteli doğal soğuk patates deposunu da gezen Bakan Çavuşoğlu, KKTC’de de doğal depo projesinin uygunluğu için bir çalışma yapılacağını dile getirdi.

Bakan Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet temasları çerçevesinde Seydibey Tarım Ürünleri İşleme Entegre Tesisleri ve Et-Süt Ürünleri Entegre Üretim Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.

Anadolu Birlik Holding CEO Ahmet Uysal ve yönetim kurulu üyeleriyle de görüşen Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet Konya temaslarını tamamlayarak dün gece ülkeye döndü.

  

Bu haber toplam 1109 defa okunmuştur
Tarım Bakanı Çavuşoğlu Konya’Da Temaslarda Bulundu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : info@kktcmedya.com | Yazılım: Doğru Ajans