Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“1. Uluslararası Vounous Pişmiş Toprak Sempozyumu”  Bugün  Açılacak
07 Eylül 2017 Perşembe Saat 10:33

“1. Uluslararası Vounous Pişmiş Toprak Sempozyumu” Bugün Açılacak

Çatalköy Belediyesi tarafından düzenlenen, “1. Uluslararası Vounous Pişmiş Toprak Sempozyumu”nun resmi açılışı bu akşam Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın katılımıyla gerçekleştirilecek. Çatalköy Vounous’ta yer alacak sempoz

Çatalköy Belediyesi tarafından düzenlenen, “1. Uluslararası Vounous Pişmiş Toprak Sempozyumu”nun resmi açılışı bu akşam Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Çatalköy Vounous’ta yer alacak sempozyum saat 18.30’da başlayacak

Çatalköy Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, çok sayıda gönüllünün katkı koyduğu organizasyonda 5 bin yıllık bir köy sıfırdan yaratıldı.

Sempozyum kapsamında değişik ülkelerden yaklaşık 80 sanatçının atölye olarak kullanacakları evlerde ziyaretçilerin de fiilen üretime katkı koyacakları eğitim çalışmaları gerçekleştirilecek.

Sempozyum, 16 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek. Vounous kültürüne ait seramiklerin üretileceği sempozyumda, özellikle yurt dışındaki birçok müzede sergilenen Vounous eserlerine aynı toprak ve ilkel tekniklerle yeniden hayat verilerek, Çatalköy’de açılacak müzede sergilenecek.

Açıklamaya göre bugün gerçekleştirilecek açılışta, ok atışları, bronz dökümleri, ışık ve ses gösterileri yanında ritüel canlandırmaları da yer alacak.

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
“1. Uluslararası Vounous Pişmiş Toprak Sempozyumu” Bugün Açılacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans