Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı
06 Eylül 2017 Çarşamba Saat 13:11

Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) başkent Lefkoşa’da konumlandırılması arzu edilen kalıcı ve üç boyutlu heykeller için işbirliği yaparak bu konuda izlenecek yol haritasını çizmek için 9 Eylül Cumart

Lefkoşa Türk Belediyesi ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği başkent Lefkoşa’da konumlandırılması arzu edilen kalıcı ve üç boyutlu heykeller için işbirliği yaparak bu konuda izlenecek yol haritasını çizmek için 9 Eylül Cumartesi günü halka katılımın açık olduğu “Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı”düzenliyor.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, EMAA Başkent Sanat Merkezi’nde 09:00 – 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek çalıştay, birlikte hareket etmek, farklı seslerin görüşlerini almak ve ortak aklı yaratmak hedefiyle uzman kişilerle birlikte katılmak ve katkı koymak isteyen herkese açık olacak. Çalıştayın açılış konuşmasını LTB Başkanı Mehmet Harmancı yapacak.

Kayıt yaptırmak isteyenler yarın, mesai bitimine kadar 228 5221 numaralı telefonlardan LTB’ye ulaşabilecek.

3 ana başlıkta sunumlar gerçekleştirilecek ve sonrasında 3 masada çalışma grupları oluşturulacak çalıştayda konu başlıkları ve yardımcı sorularla “Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat” derinlemesine masaya yatırılacak.
Çalıştay’ın konu başlıkları şöyle;

“Kamusal Alanda Sanat:Vizyon, sanatsal nitelik ve diyalog/iletişim, Kamusal alan tasarımları, estetik mekan yaratımı ve psikolojik etkileri, Uygulanabilirlik: alternatif malzeme/mekan, düşük maliyet – yüksek kalite ve pratiklik”

Bu haber toplam 1375 defa okunmuştur
Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans