Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Giriş Sınavı 14 Eylül’De Yapılacak
06 Eylül 2017 Çarşamba Saat 13:11

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Giriş Sınavı 14 Eylül’De Yapılacak

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı 2017-2018 Öğretim Yılında Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 6. sınıf Müzik, 9. sınıflara Resim ve Müzik dallarında alınacak öğrenciler için 14 Eylül Perşembe günü sınav yapılacağını duyu

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı 2017-2018 Öğretim Yılında Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 6. sınıf Müzik, 9. sınıflara Resim ve Müzik dallarında alınacak öğrenciler için 14 Eylül Perşembe günü sınav yapılacağını duyurdu.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre sınav saat 09.00’da Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde yapılacak.

Sınav için aday kayıtlarıyarın başlaycak ve 11 Eylül Pazartesi gününe kadar 8:30-12:00 saatleri arasında Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde yapılabilecek. Aday kayıt işlemleri öğrenci veya öğrenci velisi tarafından yapılabilir.

Sınava yönelik kurs çalışmaları ise 12 Eylül 2017 tarihinde Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde yapılacak.
Sınav yeri ve saati Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğü’nce verilecek “Sınav Giriş Belgesi” üzerinde belirtilecek. “Sınav Giriş Belgesi” 6. ve 9. sınıflar için diploma fotokopisinin sınav günü getirilmesi gerekiyor.

Altıncı sınıf giriş sınavına 2016-2017 öğretim yılında ilkokulu tamamlayan öğrenciler; lise dokuzuncu sınıfa ise diploma notu en az 6.00 olan ortaokulu bu yıl tamamlayan ve girecekleri alanla ilgili notlarının aritmetik ortalaması en az 8 olan öğrenciler girebilecekler.

Aday öğrencilerin kayıtları için gerekli belgeler ise şöyle:
“Okullarından alacakları öğrenci belgesi, yeni çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf, ise dokuzuncu sınıf sınavına girecek olanlar için diploma notu ve girecekleri alanla ilgili ders notunu belirten resmi bir belge, 100 TL sınava giriş harcı 6.sınıfa alınacak 1 öğrenci Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nca oluşturulacak komisyon tarafından yetenek sınavına tabi tutulacak.

Lise 9. sınıf Müzik bölümüne alınacak 1 öğrenciye ve resim bölümüne alınacak 1 öğrenciye Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nca oluşturulacak komisyon tarafından yetenek sınavı ayrıca yazılı Türkçe kompozisyon sınavı yapılacak.

Sınavlar, komisyonca belirlenen ölçütlere göre 100 puan üzerinden değerlendirilecek, 60 puanın üstünde olan öğrenciler 6. sınıfa ise 50 puanın üzerinde olan başarılı öğrenciler kabul edilecek..

Bu haber toplam 1568 defa okunmuştur
Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Giriş Sınavı 14 Eylül’De Yapılacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans