Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Berova, Ktös’E Yanıt Verdi
06 Eylül 2017 Çarşamba Saat 13:10

Bakan Berova, Ktös’E Yanıt Verdi

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS) okullardaki 2017-2018 akademik takvimi ve çalışma saatleriyle ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi. Bakan Berova, Bakanlık’ın her yıl

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın okullardaki 2017-2018 akademik takvimi ve çalışma saatleriyle ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

Bakan Berova, Bakanlık’ın her yıl akademik takvimin oluşturulduğu zamanlar sendikalara bilgi verdiğini anlattı.

Bu yıl da ülkede özel sektör ile kamu sektörünün çalışma saatlerinin belirlenmesi ve belli bir takvim oluşturulmasının ön planda olduğunu anlatan Berova, bu takvime göre de okul saatlerinin dizayn edildiğini söyledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Berova, Bakanlık’ın önceki akademik takvimi açıklarken, akademik takvim içerisine saatleri yerleştirdiği ve şimdi bir saat değişikliği yapmak istediği yönünde eleştiri yapıldığını da anımsattı.

Berova, “Çünkü güneşin doğuşuna binaen okul saatlerini bir miktar öne almayı planladık ki karanlıktan çocukları kurtarabilelim. Bu yılki akademik takvimin içerisine ise bu olasılığı da göz önüne alarak gerektiği halde çalışma takviminin yeniden düzenlenebileceği konusunda madde eklenmiştir. Buna bağlı olarak da Eylül ayı içerisinde yeni Kamu çalışama saatleri ve özel sektörün çalışma saatleri net olarak belirlenmesinin ardından buna uyarlı şekilde haftalık ders çalışma saati sabit kalmak koşulu ile yeni düzenlemeler yapılabilir”dedi.

Bu haber toplam 1349 defa okunmuştur
Bakan Berova, Ktös’E Yanıt Verdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans