Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Filistinli Tutuklulara Destek Amacıyla Gösteri
19 Nisan 2017 Çarşamba Saat 08:24

Filistinli Tutuklulara Destek Amacıyla Gösteri

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Beytullahim kentinde, İsrail hapishanelerindeki şartların iyileştirilmesi için açlık grevi başlatan yaklaşık iki bin Filistinli tutukluya destek amacıyla gösteri düzenlendi.

BEYTULLAHİM'DEKİ DOĞUŞ KİLİSESİ'NİN ÖNÜNDEKİ MEYDANDA TOPLANAN YÜZLERCE FİLİSTİNLİ, ELLERİNDEKİ MUMLARLA İSRAİL HAPİSHANELERİNDE AÇLIK GREVİ BAŞLATAN FİLİSTİNLİ TUTUKLULARA DESTEK İÇİN GÖSTERİ YAPTI     

Beytullahim, 18 Nisan 17 : İşgal altındaki Batı Şeria’nın Beytullahim kentinde, İsrail hapishanelerindeki şartların iyileştirilmesi için açlık grevi başlatan yaklaşık iki bin Filistinli tutukluya destek amacıyla gösteri düzenlendi.
     
Beytullahim’de Hristiyanlarca Hazreti İsa’nın doğduğuna inanılan Doğuş Kilisesi’nin önündeki meydanda toplanan yüzlerce Filistinli, yaktıkları mumlarla İsrail hapishanelerindeki tutuklularla dayanışma için gösteri düzenlendi.

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne bağlı Filistin Esir İşleri Heyeti Başkanı İsa Karaka, burada yaptığı konuşmada, “Filistin halkı bugün Birleşmiş Milletlere ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine gönderdiği mektupta, Filistinli esirlerin korunması ve İsrail’e uluslararası hukuka bağlı kalması hususunda baskı yapması için acil harekete geçmesi taleplerine yer verdi.” dedi.
     
İsrail’in Filistinli tutuklulara yönelik hak ihlaline son vermesi ve tutukluların kurtarılması çağrısında bulunan Karaka, açlık grevi sürecinin belirleyici bir kırılma noktası olduğunu vurguladı.
     
İsrail hapishanelerindeki yaklaşık iki bin Filistinli, İsrail'in keyfi uygulamaları ve hak ihlallerine son verilip tutukluluk şartlarının iyileştirilmesi için bu sabah açlık grevine başlamıştı.

Filistin Esirler Cemiyeti'nin de aralarında bulunduğu kurumların hazırladığı rapora göre, İsrail hapishanelerinde 481’i işgal altındaki Doğu Kudüs’ten olmak üzere 57’si kadın, 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli tutuklu bulunuyor.
     

Bu haber toplam 198 defa okunmuştur
Filistinli Tutuklulara Destek Amacıyla Gösteri Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans