Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Bakanlığı Ada Hospital’ı kapattı
26 Şubat 2016 Cuma Saat 17:37

Sağlık Bakanlığı Ada Hospital’ı kapattı

Sağlık Bakanlığı,  Polis Genel Müdürlüğü’nden gelen yazı ve bugün gerçekleştirilen denetim sonuçları ışığında Ada Hospital (Tunçbilek Sağlık Hizmetleri Ltd.) isimli özel dal hastanesinin, polis tahkikatı tamamlanıncaya ka

Lefkoşa, 26 Şubat 16 : Sağlık Bakanlığı,  Polis Genel Müdürlüğü’nden gelen yazı ve bugün gerçekleştirilen denetim sonuçları ışığında Ada Hospital isimli özel dal hastanesinin, polis tahkikatı tamamlanıncaya kadar ve her halükarda 3 ayı aşmamak kaydı ile geçici süreyle kapatılması kararı alındığını ve kararın Resmi Gazetede yayımlandığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı’ndan konuyla ilgili olarak yapılana açıklama şöyle:

“Sağlık Bakanlığı,  37/2012 sayılı Özel Hastane, Özel Dal Hastanesi, Özel Klinik, Özel Dispanser ve Özel Muayenehaneler  Yasası’nın 14’üncü maddesi uyarınca oluşturulan Özel Sağlık Hizmetleri Kurulu’nun, Polis Genel Müdürlüğü’nden gelen yazı ve bugün gerçekleştirilen denetim sonuçları ışığında Ada Hospital isimli özel dal hastanesinin 37/2012 sayılı Yasa’nın 16 maddesi gereğince polis tahkikatı tamamlanıncaya kadar ve her halükarda 3 ayı aşmamak kaydı ile geçici süreyle kapatılması kararı alındığını ve kararın Resmi Gazetede yayımlandığını açıkladı.

37/2012 sayılı Özel Hastane, Özel Dal Hastanesi, Özel Klinik, Özel Dispanser ve Özel Muayenehaneler  Yasası’nın 14’üncü maddesi uyarınca oluşturulan Özel Sağlık Hizmetleri Kurulu’nun, 26 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu toplantıda aşağıda belirtilen kararlar alındı.

Polis Genel Müdürlüğü’nden 26.02.2016 tarihinde gelmiş olan Sağlık Bakanlığı’na hitap 03/1-1-16-707 sayı ve 26.02.2016 tarihli yazıda Girne’de faaliyet göstermekte olan Ada Hospital isimli özel dal hastanesinde Yasaya aykırı olarak  gebelik sonlandırıldığı iddiasıyla tahkikat başlatıldığı bildirilmiştir. Bu bilgi üzerine Denetim Heyeti adı geçen özel dal hastanesine bugün bir denetim gerçekleştirmiş ve bir sureti ilişikte sunulan tutanakta belirtilen hususlar tespit edilmiştir. Gerek Polis Genel Müdürlüğü’nden gelen yukarıda mezkur yazı, gerekse bugün gerçekleştirilen denetim sonuçları ışığında Ada Hospital isimli özel dal hastanesinin 37/2012 sayılı Yasa’nın 16 maddesi gereğince polis tahkikatı tamamlanıncaya kadar ve her halükarda 3 ayı aşmamak kaydı ile geçici süreyle kapatılması kararlaştırılmıştır.

Polis tahkikatı kapsamında tutuklanmasına karar verilen Ada Hospital isimli özel dal hastanesi hekimi Dr. Verda Özkent Tunçbilek’in 27,02.2016 tarihinde Ada Hospital’de yapılması zorunlu olan 1 OPU ve 8 transfer işleminin yapılabilmesi ve keza diğer tüm işleri başka sağlık kuruluşlarına yönlendirebilmesi konusundaki çalışmaları tamamlamak üzere izinlendirilmesi kararlaştırılmıştır.

Yukarıdaki ikinci paragraf kapsamı dışında kalan hiçbir hizmeti geçici kapatma kararının yürürlükte olduğu süre zarfında yapılamayacağı hususu ile birlikte bu kararın adı geçen sağlık merkezine ve Dr. Verda Özkent Tunçbilek’e yazılı olarak tebliğ edilmesi kararlaştırılmıştır.”

Bu haber toplam 11219 defa okunmuştur
Sağlık Bakanlığı Ada Hospital’ı kapattı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans