Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ubp Girne İlçe Binasında Da Bayramlaşma Gerçekleştirdi
13 Ağustos 2019 Salı Saat 10:32

Ubp Girne İlçe Binasında Da Bayramlaşma Gerçekleştirdi

Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Binasında da, bugün öğleden sonra bayramlaşma gerçekleştirildi.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Sağlık Bakanı Ali Pilli, UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, bazı milletvekilleri ve partililer katıldı.

Burada UBP Girne İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yağmur Aydındağ, Girne İlçe Kadın Kolları as başkanı Fatoş Ünal ve Girne İlçe Yönetim Kurulu as başkanı Turhan Paşave genel sekreter Ersan Saner söz alarak , partililerin bayramını kutladı.

Burada partililere hitaben bir konuşma yapan, UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Ulusal Birlik Partisinin bayramlaşmanın bir gelenek olduğunu anımsattı.

Bayramların islam aleminde önemli bir yeri olduğunu dile getiren Tatar, bayramların kırgınlıkların küskünlüklerin unutulduğu, birlik beraberlik sevgi , kardeşlik , sevgi ve kardeşliğin ön planda olduğu söyledi.

Tatar, Sorunlu bir dönemden geçilmesine rağmen, UBP olarak, birlik ve beraberlik içinde , Türkiye Cumhuriyeti’nin de desteğiyle, KKTC’yi daha kalkınması, gelişmesi, ülke insanına refah , esenlik ve güzellikler vermek için çalışacağını dile getirdi.

Tatar, 20 Temmuz Barış Harekatının 45inci yıldönümü ve Erenköy direnişi anma törenlerinde , TC Hükümeti yetkililerinin , verdiği mesajların Kıbrıs Türk halkı ve KKTC için büyük önem taşıdığını vurguladı.
“Milli Savunma bakanı Hulusi Akar, Genel Kurmay Başkanı ve Kuvvet komutanlarının bu aşamada, KKTC’nin fevkalade önemli bir konumda olduğunu ve Türkiye’nin garantörlük hakkını kullanarak hem Kıbrıs Türk Halkının hem Türkiye Cumhuriyetinin hak ve çıkarlarını sonuna kadar savunmakta kararlı oldukları mesajını tüm dünyaya vererek, Kıbrıs’ta asla bir gerileme veya karşı tarafın tehditlerine göre bir zayıf noktamız olamayacağını , hatta üzerimize gelinirse bunun faturasının büyük olur şeklinde uyarılar yapmıştır.Dolayısıyla bu yüreğimize su serpmiştir. Bu cesur ve kararlı duruş hepimiz için bayram müjdesi olmuştur”diyen Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin, stratejik öneme sahip Kıbrıs adasını sahiplenişi, Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmalarını kararlılıkla devam edeceği ve Kıbrıs Türk halkının refah içinde KKTC çatısı altında yola devam edeceği yönündeki açıklamaların büyük önem taşıdığını vurguladı.
Konuşmasında,Girne’nin, ekonomik potansiyel ve artan nüfus bakımından , ülkenin en fazla gelişen bölgesi olduğuna da işaret eden tatar, UBP’yi Girne’de güçlendirmek, Girne’nin sorunlarını çözerek daha da geliştirmek için çalışacaklarını söyledi.

Konuşmanın ardından Girne İlçe Binasında, partililerle bayramlaşma gerçekleşti.

Bu haber toplam 12644 defa okunmuştur
Ubp Girne İlçe Binasında Da Bayramlaşma Gerçekleştirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans