Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anastasiadis: “Bütün Eylemlerimiz Büyük Hedef Üzerine Odaklanmalı”
05 Haziran 2017 Pazartesi Saat 18:53

Anastasiadis: “Bütün Eylemlerimiz Büyük Hedef Üzerine Odaklanmalı”

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, büyük hedefin “Türk askerinden ve garantilerden kurtulmak olduğunu” belirterek, bütün eylemlerin bu hedef üzerine odaklı, doğru incelenmiş ve delillendirilmiş olması gerektiğini savundu.

ANASTASİADİS ÖNERİSİNİN, “LİDERLER OLARAK GÖRÜŞTÜKLERİNE VE UZLAŞTIKLARINA UYGUN OLDUĞUNU” ÖNE SÜRDÜ

Lefkoşa, 26 Mayıs 17 : Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, büyük hedefin “Türk askerinden ve garantilerden kurtulmak olduğunu” belirterek, bütün eylemlerin bu hedef üzerine odaklı, doğru incelenmiş ve delillendirilmiş olması gerektiğini savundu.

Rum radyosu Anastasiadis’in 17 Yunan’a ait kalıntıların Yunanistan’a teslimi için Strovolo’daki Theou Sofia Kilisesi’nde düzenlenen törende 17 Mayıs’ta sunduğu öneriyi geniş ölçekte anlattığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile 17 Mayıs’ta yaptıkları liderler görüşmesinde sunduğu önerinin “iki toplum liderinin görüştüklerine ve uzlaştıklarına uygun olduğunu” öne süren Anastasiadis “çıkmazın aşılmasını ve en kısa zamanda Kıbrıs sorununun çözüm anlaşmasına ulaşılmasını hedeflediğini” savundu şu ana kadar Türk tarafından bir cevap gelmediğini öne sürdü. Anastasiadis “bütün eylemlerimiz doğru incelenmiş, delillendirilmiş ve büyük hedef olan işgal askerinden ve garantilerden kurtulmak üzerinde odaklanmalıdır” dedi.

Anastasiadis, “ELDİK’li 17 kahramanın  ve Kıbrıslı vatanseverlerin fedakarlığı sayesinde halen burada durabiliyor ve müzakere edebiliyoruz. Kahramanlarımıza yapabileceğimiz en büyük onurlandırma Kıbrıs Cumhuriyeti’ni bütün,  işgal ve bölünme olmadan hayatta tutmaktır” dedi.

Yunanistan hükümetini temsilen törene katılan Savunma Bakanı Panos Kammenos da konuşmasında “Birileri, iyi ilişkiler adına fedakarlıklarına susulması gerektiğine inandığı için kahraman ölülerden özür dilemek istiyorum” dedi.

Kammenos bütün Yunan halkının her zaman “Kıbrıs Helenizm”inin yanında olduğunu söyledi ve ulusal açıdan kabul edilebilir çözüm için şu üç şartı ortaya koydu: “özgür birleşik Kıbrıs, işgal askerlerinin çekilmesi ve köhnemiş garantilerin kaldırılması.”

Bu haber toplam 14532 defa okunmuştur
Anastasiadis: “Bütün Eylemlerimiz Büyük Hedef Üzerine Odaklanmalı” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans