Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CTP Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na Doğan Şahali seçildi
08 Ekim 2016 Cumartesi Saat 08:39

CTP Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na Doğan Şahali seçildi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na Doğan Şahali seçildi. CTP’den verilen bilgiye göre, CTP 26. Olağan Kurultayı’nı gerçekleştirmek için başlattığı ilçe kongrelerine Güzelyurt ile devam etti.

Yeni tüzük gereği delegenin değil üyelerin oy kullandığı kongrede Hüseyin Büyükoğlu ve Doğan Şahali başkanlık için yarıştı. Üye oylarının çoğunluğunu alan mevcut İlçe Başkanı Şahali yeniden başkan seçildi.

Yönetim ve disiplin kurullarının da belirlendiği kongrede dijital ortamda oy kullanıldı.

Seçimsiz belirlenen Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

“Vasfi Candan, Sami Solyalı, Hüseyin Hergüner, Ahmet Kavaz, Hasan Altınmakas, Ertan Borat, Salahi Şahiner, Suzan Kısaoğlu, Kemal Öneren, Velettin Taşkent.

Disiplin Kurulu’nda  ise şu isimler görev yapacak:

“Mehmet Necati Erçıkan, Celal Askaya, Duriye Koryürek, Cihan Afşaroğlu, Yakup Sarıyer.”

İlçe Kongresi, Güzelyurt İlçe Sekreteri Vasfi Candan’ın yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Demokrasi şehitleri anısına yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından faaliyet raporu ve mali rapor okunarak aklandı. Kongreye CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, MYK üyeleri ve milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı.

Talat yeni dönemden beklentilerini anlattı

CTP Genel Başkanı Talat, kongrede yaptığı konuşmada partililere seslendi ve yeni dönemden beklentilerini anlattı.

Hükümetin icraatları hakkında konuşan Talat, önlerindeki dönemde CTP’yi önemli görevlerin beklediğini, parti içi bütünlüğün sağlanıp yola koyulmanın vakti olduğunu vurguladı.

Talat, parti içindeki tartışmaları dışarıya taşıyan partililer konusunda da uyarılarda bulundu.

CTP’nin örgütlü gücünü ülkeyi dönüştürmek için kullanması gerektiğini belirten Talat, “Hedefimiz CTP’nin kuruluşundan beri ortaya koyduğu değerleri güçlendirmek ve ülkenin kaderinde ciddi bir role sahip olan Partimizi, ortaya çıkacak olan Birleşik Kıbrıs Cumhuriyeti’nde başarılı yerlere taşımaktır” dedi.

Önlerinde Kıbrıs sorunu ile halkın ihtiyaçları ve onlara doğru çözümler üretmek gibi iki önemli görev olduğunu kaydeden Talat, “Kıbrıs sorunu bir gün biterse halkımızı daha güzel günlere taşıyacak olan yeni sorumluluklar CTP’nin omuzunda olmaya devam edecek. Kıbrıs sorununda ortaya çıkan birikim ve sorunla ilgili elde edilen müktesebat Kıbrıs Türk halkının öncü partisi CTP’nin katkılarıyla oluşmuştur” diye konuştu.

“İleriki dönemde ortaya çıkacak anlaşma metnini referanduma götürürken olumlu sonuçlanmasının öncü gücünün yine CTP olacağını” ifade eden Talat, bu yüzden geleceğe hazır olmak zorunda olduklarını, kongrelerin ardından kurultayı tamamlayıp, yeni mücadele perspektiflerini ortaya koyarak çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Talat, “Sadece Kıbrıslı Türklerin değil, bütün Kıbrıs halkının CTP’ye ihtiyacı vardır ve bu devam etmektedir” dedi.

Mehmet Ali Talat, hükümetin göreve geldiği bu kısa sürede attığı tüm adımların mahkemeden döndüğünü, dahasının da dönecek olduğunu ve bu nedenle hükümetin bazı kararlardan geri adım atmak zorunda kaldığını savundu.

“UBP-DP Hükümetinin OHAL’de yaşıyormuş gibi kanun gücünde kararnamelerle yasadışı adımlar atarak ülkeyi yönetmeye kalkıştığı” iddiasında bulunan Talat, “Bu yüzden görev CTP’nin omuzlarındadır. Hükümetin yasadışı işlerine karşı çıkmaya devam edeceğiz. Bu nedenle mağdur olanlar varmış, bunun sebebi yasadışılığı önleyen CTP değil, usulsüz işler yapan UBP-DP Hükümetidir. Herkes bunu böyle bilsin” ifadelerini kullandı.

“Dedikoducuları kapıya koymak lazım”

Talat, konuşmasında parti içi toplantılarda konuşulan konuların zaman zaman basına yansımasını da eleştirerek, “Parti içindeki konuları dedikodu ve sosyal medya aracılığıyla dışarıya taşıyan, partinin yıpranmasını sağlayan bu insanları kapının dışına koymamız lazım. Bunun için hepimiz, bütün partililer uyanık olmalıyız. Parti içinde kavga da olabilir ama bunları halkın, basının önünde tartışmak, deşifre etmek CTP’lilik ile bağdaşmaz. Önümüzdeki dönemde umarım ki partimiz yeni tüzük gereği daha sağlam tedbirler alır” dedi.

Önümüzdeki dönemde “yine birlikte yeni CTP” diyerek yola devam ederken, parti disiplinini, bütünlüğünü korumanın en temel hedeflerden biri olması gerektiğini kaydeden Talat, “Halkımızın geleceğe güvenle bakmasını sağlamak, ekonomi ve sosyal politikaları geliştirip yaygınlaştırmak, Kıbrıs Sorununun çözümünde var gücüyle yer almak ve partimizi ileri taşımak temel görevimiz olacaktır. Bu başarıldığı sürece bahsettiğim hedeflere ulaşmamız mümkün olacaktır” şeklinde konuştu.

Şahali başarıdan emin

Yeniden İlçe Başkanı seçilen Doğan Şahali ise yaptığı konuşmada, görevde olduğu sürede hayata geçirdikleri icraatları aktardı, Güzelyurt İlçesi’nin çalışmalarını paylaştı ve yönetim kurulunda yer alan genç arkadaşlarıyla önlerindeki dönemde çok daha başarılı olacaklarından emin olduğunu vurguladı.

Şahali, CTP’nin bir aile olduğunu, her ailede olduğu gibi ev halkı arasında tartışmalar olabileceğini ancak günün sonunda etin tırnaktan ayrılamayacağını ifade etti.

Şahali, “CTP ailesi Kıbrıs Türk toplumu içerisinde önemli bir varlıktır. Bu varlık güçlü bir varlıktır. Bu toplumda, bu ülkede CTP’nin gücüyle ilgili şu an söylemek istediğim şey de birilerinin bizi izlediğidir. Bu nedenle CTP yeni dönemde birlik içinde çalışmalarını ve yükselişini sürdürecektir” diye konuştu.

Bu haber toplam 149209 defa okunmuştur
CTP Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na Doğan Şahali seçildi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans