Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GİRNE’DE MÜHÜRLENEN 4 İŞ YERİ!
20 Nisan 2011 Çarşamba Saat 16:36

GİRNE’DE MÜHÜRLENEN 4 İŞ YERİ!

Girne Belediyesi, kentte yiyecek - içecek sektöründe hizmet veren işyerlerine yönelik düzenlediği sağlık denetimleri çerçevesinde 4 işyerini mühürledi.

Girne Belediyesi, kentte yiyecek - içecek sektöründe hizmet veren işyerlerine yönelik düzenlediği sağlık denetimleri çerçevesinde 4 işyerini mühürledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, işyeri mutfaklarının sağlık açısından denetimleri yanında yasal zorunlulukların yerine getirilip getirilmediği de kontrol edilirken, koşulları karşılamada yetersiz kalan işyerleri uyarılıyor.

Girne Belediyesi Sağlık Bölümü ekiplerince dün gerçekleştirilen denetimlerde kent sınırları içerisinde faaliyet gösteren cafe, bar, restoran ve gıda sektörüne hizmet veren  işletmeler denetlendi.

Hijyen ve sağlık kurallarına uymayan, işyeri açma koşullarını karşılayamayan işyerlerine ceza ve kapatma işlemleri uygulandı.

Bu çerçevede 4 işletmeyi mühürleyen Girne Belediyesi ekiplerinin, işletmecilere ve çalışanlara gıda güvenliğinin sağlanması ve insan sağlığının korunması için taşıması gereken sorumluluğu bir kez daha hatırlattığı kaydedildi.

“İNSAN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, kent genelinde hizmet veren işletmelerin yasal zorunluluklara uymaları için takip ve denetimlerin sürekli yapılmakta olduğunu söyleyerek, “Yaz sezonu öncesinde turizmin kalbi Girne’de, bu sektöre hizmet veren, özellikle yiyecek, içecek işletmelerine yönelik denetimlerimiz artarak devam edecek; çünkü insan sağlığı bizim için çok önemli” dedi.

Bu haber toplam 12865 defa okunmuştur
GİRNE’DE MÜHÜRLENEN 4 İŞ YERİ! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans