Harun Denizakan

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Harun Denizakan

Kulüp bahane, Başbakanı görmek şahane!

16 Eylül 2011 Cuma Saat 11:29

Kulüplerin düzenlemiş oldukları rakı gecelerine hiç akıl erdiremiyoruz. Bir spor kulübünde rakı gecesi düzenlemek spor ile hiç bağdaşmıyor. Kaldı ki sanki Kıbrıs Türk erkekleri maçoymuş gibi rakı geceleri hep erkek erkeğe düzenleniyor. Bu geleneği yıllardır sürdürüyoruz ama hiç de güzel bir gelenek değildir.

Eşli balolar olsa ve bu balolarda toplanacak olan gelir spor kulübünün tesislerine harcansa elbette balonun bir anlamı olur. Dün akşam Metehan Spor Kulübü’nün rakı gecesi vardı. Metahan, Metahan olalı böyle bir kalabalık görmedi. Metahan Kulübü kurulalı kaç ay oldu  ve bir anda böyle bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Burada dikkatimizi çeken kulübün sporla değil, parti ile adının özdeştiğidir.

UBP’nin kulubüdür demiyoruz ama Başbakan İrsen Küçük’ün merhum oğlunun tesislere adı verildi. Kulübün değeri bir anda artmış oldu. İşte o yüzden kulübün ilk rakı gecesinde Başbakan’a yakın olanlar ve Başbakan’a şirin görünmek isteyenler gecedeydiler.

Elde ettiğimiz bilgilere göre; 360 davetli varmış. Çulli 1.liginde oynayan takımlar bile böyle bir kalabalığı toplayamaz. Ama dedik ya birileri Başbakan’a şirin görünmek için gecede boy gösterdiler. Metehan Spor Kulübü’nde ne futbolcuları tanıyan var, ne de yöneticileri.! Kulüp bahana başbakan’ı görmek şahane dersek yerinde bir tespit olur.

Geceye katılanları bir görseniz sanki Başbakan’ın davetlisi gibi boy göstermek için gece boyunca Başbakan’ın etrafında dönüp dolaştılar. Tabi geceye katılanlar arasında temiz saf duygularla kulübe katkı koymak isteyenler de vardı. Onlar kendilerini belli ediyordu, işi gücü ta Girne’den veya Mağusa’dan  bırakıp gelmemişlerdi.

Kermiya sosyal konutlarında oturanlar veya Kermiya bölgesinde yaşayanlar Kermiya için gelmişlerdi. Uzun lafın kısası; rakı gecesi kendini göstermek isteyenlerin gecesi halindeydi. Kendini göstermek isteyenler bir şekilde kendilerini gösterdiler. Hiç bir bordürün mermerin üzerinde ayak izleri olmayanlar gecedeydi ama ne yazık ki, gençliği düşünen yok!

GARGA’DAN AL HABERİ

ASLI DA OLMASA!

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun kızı  Aslı Eroğlu, son günlerde arabasız kalınca ister istemez Garga’larımızın dikkatini çekti. Bildiğiniz gibi her yerde Garga’mız var. Cumhurbaşkanlığı sarayında hiç bilemediniz  en az dört Garga’mız bulunuyor. Ee sarayda Garga’larımız olacak ta bizim Aslı’nın neden yaya kaldığından haberimiz olmayacak mı?

Dün saraydan arayan genç dişi Garga’mız  bizlere Aslı Eroğlu’nun neden arabasız kaldığını söyledi. Dişi Garga’mızın dediğine göre; Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun korumalarının bütün araçları arıza yapmış. Tesaddüfe bakın siz! Bu iş de korumasız olmaz ya; ne yapsınlar? Hiç olmazsa araçlar tamir edilene kadar korumalara geçici bir araç tahsis edildi. Meğersem o da  Aslı Eroğlu’nun arabası, sizin anlayacağınız; Aslı’nın aracı koruma aracı oldu.

SUCUOĞLU DA SARAYIN YOLUNU TUTTU

Cumhurbaşkanlığı sarayına gitmek elbette suç değildir. Ama öyle bir dönemden geçiyoruz ki; UBP’liler sarayın yolunu tuttumu mutlaka Başbakan’la bir sorun var yorumunu yaparlar. Onu bunu bilmeyiz ama kim ne yorum yaparsa yapsın biz o konuda yorum yapmak istemiyoruz. UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu’nun geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı sarayına gittiğini öğrendik. Sarayda ne konuuldu veya ne yapıldı? Diye sorarsanız o konuda inanın hiç bir bilgimiz yok.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Mehmet UYSAL; Güzelyurt’daki geniş çevrenizi harekete geçirmek için hazırlık yaptığınız söyleniyor. Biraz bekleyin bakalım nolacak belki o iş olur da gerek kalmaz.

Sn.Cem KANİ; Girne’de güzel bir restaurant-bar açma hazırlığı yaptıığnızı söylüyorlar. Bu kadar büyük yatırım yapıyorsanız güzel bir mekan ortaya çıkacak demektir. Hayırlı olsun.

Sn.Abbas SINAY; Ben senin son halini görmedim ama kilo aldığını söyleyebilirim. Çünkü dün mecliste seni gören milletvekili arkadaşların çok kilo aldığını söylediler. İnanki bunu sana söyleyenlerin sayısı üçü geçmeseydi yazmayacaktım. Madem ki 4-5 kişiden fazla kişi bunu sana söyledi, demek ki aldın.

Sn.Erol ACARKAN; Girne’de hafta sonları 3 mekandan aşağı gezmediğin söyleniyor. Herkes eve yatmaya giderken sen 3’de başka bara girerken görülüyorsun. Eczacı olunca iş değişiyor değil mi, herhalde özel vitamin kullanın.

Sn.Mehmet ÖZÇELİK; Yine geçen gün arandın ama ısrarla telefonlara cevap vermen. Biz yazmaktan usandık sen usanman. Üstelik 0533 868 xx yz numaralı telefonun da yanında gezer. Yani allah korusun biri ölüm döşeğinde olsa da arasa ayvayı yedi.

Sn.Emre VURAL; Yeni evin kim olduğunu sordum, senin olduğunu söylediler. Bana çok yakın olmasada komşu sayılır. Evin hayırlı ve uğurlu olsun. Düğüne kadar bitirecekmişsin dediler. Kolay gelsin.

Sn.Dilek ÇETEREİSİ; Meclis genel kurulunda basın bölümünde söylediklerin kahkaha ile yankılandı. Bütün Milletvekillerinin gülmesine neden olan o gizli konuşmanı demek ki duymayan kalmadı. Ya bir de sesli olarak anlatsaydın kimbilir neler olurdu?

Sn. Ahmet BAĞZIBAĞLI; Kulüp yöneticiliği mi yapıyorsun yoksa Kulüp Restaurantı mı çalıştırıyorsun? Dün seni Kulüpte masa taşırken görenler hayret ettiler. Bu kadar çok kendini yorma.

Sn.Mehmet CANGİL; Dün akşam yine mangal yanıyordu. Bu bir kutlama mıydı? Yoksa alışılmış rutin gecelerden biri miydi? Çoktandır mangalın yanmıyordu da bir soralım dedik. Malum sende biliyorsun istihdamlar oldu.

Sn.Erol TARPAZ; Hiç eski alışkanlıklarından vazgeçmedin. Her gece Çetinkaya’da demlenin. Dikkat et da artık yaşlanıyon eski günler geride kaldı.

Sn.Kaan KANER; Yenicami’li dostlarım sana mesaj yollamamızı istedi. Kulübe yeni bina yapmayı düşünüp düşünmediğini soruyorlar. Başarı sadece futbolda kupa kaldırmak değil kulübü biraz kurumsallaştırmak da lazım diyenler var haberin olsun.

Sn.Mehmet TOPALCIK; Şu bankanın yoğun temposundan sıyrılıp biraz da futbol arenasında boy göstersen ne iyi olur. Bak takımın Yenicami eski günlerine dönecek gibi.

Sn.Gökhan GÜLER; Meclisi tatilde yenilemek için çok uğraş verdiğin söyleniyor. Bu arada yazda insan biraz kilo verir ama senin maşallahın var, kilocukları görüntüde aldın.

Sn. Faiz SUCUOĞLU; Hade hayırlısı olsun dün en nihayet imza atıldı. Umarım imzadan sonra işler de tatlıya bağlandı.

Sn. Serkan ONAT; 20 Temmuz temizlik seferberliğinden sonra verilmiş bir sözün vardı! Hatta defalarca telefonda aranmana rağmen senden hiç tıs çıkmadı. Ne diyeceğimi bilemiyorum...

Sn.Tolga ARİFOĞLU; Geçenlerde seni Tuğrul Sıddık’ta görenler yeni evinin mobilya işini bitimeye çalıştığını öğrendiler. Bu zamanda ev bitirmek zor olduğu gibi uğraşmak ayrı bir mesele. Kolay gelsin.

Sn.Ali Garip TÜRKELİ; Bu sıralar Ünsal bey’le çok sık görüşmüyorsunuz diyorlar. Ünsal bey’in yeme içmeden vazgeçtiğini pek düşünmüyoruz da siz mi diyet yapıyorsunuz?

Sn.Nutku KARSU; Geçen gece Marmara Örgütünde birçok siyasiyi eleştirdin herkesin kulağına geldi. Dikkat et garga duyduğu gibi siyasilerin de kendilerine özel gargaları var. Anında haber aldılar.

Sn.Meriç ERÜLKÜ; Uzunca zaman sonra TV’de göründün ama yine artık karışmam diyormuşsun. Bu kadar geri durma arada partiye da uğrayasın diyor dostların. Unutma ki herşeyin başı gençlik.

Sn.Ali VOLKAN; GG’ye gitmeye devam ediyor musun? Çok merak ediyorum sizin nesilden sonra kulüplere giden birileri olacak mı? Çullisine oynanan futbol karşılaşmalarına değil kulüplere ve maçlara kimlerin gittiğini araştırmak lazım.

Sn.Mehmet PEHLİVANOĞLU; Yeni projeler için oldukça yoğun çalıştığınızı söyledin ama eş dostunu ihmal ettin. Arada sırada kendine de vakit ayır ki sürmenaj olmayasın.

Sn. Aytaç ÇALUDA; Özel kalem müdürlüğü görevine gören da sanacak seni Türkay Tokel değil de Şerife Ünverdi getirdi. Tokel için bu kadar çok çalışsaydın adam bakanlıktan gitmezdi. Duyduğuma göre sabahlara kadar bakanlıkta mesai yapıyorsun.

Sn.Ozan EMİROĞLULARI; Geçen gün Deniz Kızı’nda sezonu bitirdim demişsin. Daha önümüzde sıcaklar var, bu kadar erken sezonu kapatmayın. Sadece geceleri biraz serinledi, gündüz gö

Bu yazı toplam 13409 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans