Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC VE GAÜ CNN TÜRKTE TANITILDI
02 Temmuz 2014 Çarşamba Saat 10:29

KKTC VE GAÜ CNN TÜRKTE TANITILDI

GAÜ Ceosu Asım Vehbi KKTC hakkında da bilgiler verdi

Girne Amerikan Üniversitesi Ceo'su YRD.DOÇ.DR.ASIM VEHBİ CNN TÜRK'te Ece Karaboncuk'un sunmuş olduğu , Eğitim ve Başarı programına katıldı.

Girne Amerikan Üniversitesi TV Tanıtım Günleri kapsamında CNN TÜRK'te yayınlanan programa katılan Asım Vehbi , Girne Amerikan Üniversitesi'nin fakülte ve bölüm tanıtımının yanı sıra KKTC hakkında da bilgiler verdi.

Adada'ki eğitim ve sosyal yaşamıda irdeleyen Vehbi, Ada'da öğrenci olmanın ayrıcalıklarını CNN Türk aracılığı ile öğrencilerle paylaştı. Girne Amerikan Üniversitesi'nin yurt dışında bulunan kampüslerinden ve öğrencilerin sahip olduğu burs imkanlarından da bahseden Vehbi, Kıbrıs'ta Girne kampusünde öğrenci olmanın ayrıcalıklarını da anlattı. Öğrencilerin sahip olduğu sosyal yaşam ve kampüs içinde gerçekleştirdikleri akademik ve sosyal faaliyetlerden de bahseden

Her yıl günde en az bir etkinliğin gerçekleştirildiğini belirten Asım Vehbi , Türkiye'deki sosyal yaşamdan çok daha yoğun bir sosyal ve kültürel ortamın Kıbrıs'ta Girne Amerikan Üniversitesi'nde mevcut olduğunu vurguladı.

Asım Vehbi aynı zamanda öğrencilerin akademik programlara bağlı olarak gerçekleştirmiş oldukları sosyal sorumluluk projelerinden de bahsetti. Girne Amerikan Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği ve Psikoloji Bölümü öğrencilerinin gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerine de değinen Vehbi , FLYING ANGELS kapsamında gerçekleştirilen bu projede öğrencilerin Ada'da önemli rol üstlendiklerinin altını çizdi. 

Girne Amerikan Üniversitesi'nin yeni açılan bölümlerinden de bahseden Vehbi , mimarlık ve mühendislik gibi öenmli bölümlerin artan talepler doğrultusunda Türkçe bölümlerinin de

açıldığının müjdesini verdi. Beşeri Bilimler Fakültesi , Eğitim Fakültesi ile ilgili de detaylı bilgi aktaran Vehbi sözlerini mezunların başarıları ile noktaladı . Girne Amerikan Üniversitesi mezunlarının sadece Türkiye ve Kıbrıs'ta değil , tüm dünyada geçerli olan diplomaları ile yurt dışında da  birçok noktada üst düzey yönetici olarak çalıştıklarını ve üniversite olarak bundan gurur duyduklarını ifade etti.

Girne Amerikan Üniversitesi ve Gaü'nün Fakülte ve bölümlerinin tanıtıldığı yayın 4 Temmuz Cuma Günü CNN TURK Ece KARABONCUK ile Eğitim ve Başarıda saat 16:00'da devam edecek

Bu haber toplam 1710 defa okunmuştur
KKTC VE GAÜ CNN TÜRKTE TANITILDI Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans