Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yenierenköy’de köpekler zehirleniyor
13 Mart 2013 Çarşamba Saat 11:12

Yenierenköy’de köpekler zehirleniyor

Yenierenköy’de sahibinin dolaşması için serbest bıraktığı iki köpek zehirlenerek öldürüldü, aynı mahalleden başka birinin eve dönmeyen köpeğinin de aynı akıbete uğradığından şüpheleniliyor

Yenierenköy’de yaşayan Altan Erenköylü’nün çok sevdiği iki av köpeği, meçhul kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürüldü.

Köpekleri 4 gün öce zehirlenen ve büyük üzüntü yaşayan Altan Erenköylü, “Bu ne canilik böyle?” diye tepki gösterdi.


Köpeklerden biri dört gün önce evin önünde, diğeri de dün evinin yan tarafında ölü olarak bulundu.


Tütün Sokak’ta yaşayan Altan Erenköylü’nün köpekleri zehirlenerek ölürken, aynı gün Ersan Cecer’in boksör cinsi köpeği de kayboldu. Cecer de eve dönmeyen köpeğinin zehirlendiğinden şüpheleniyor.


“Vicdansız insanlar”


Altan Erenköylü, KIBRIS’a yaptığı açıklamada, dört gün önce dolaşmaları için köpekleri çözdüğünü ancak akşamüzeri hayvanlardan birisini evin önünde öldü bulduğunu söyledi.


Erenköylü, köpeğin kendi eceliyle öldüğünü düşündüğünü ancak diğer köpek de eve gelmeyince şüphelendiğini ifade etti. Dün akşamüzeri evin önündeyken bir kötü koku hissettiğini belirten Erenköylü, evin yan tarafına geçince diğer köpeğin de öldüğünü gördüğünü ve o zaman köpeklerin zehirlenerek öldüğünü fark ettiğini anlattı. Altan Erenköylü, “Bu vicdansızlığı yapanlar insan yüreği taşımıyor” dedi.


Aynı sokakta yaşayan Ersan Cecer de dört gün önce boksör cinsi köpeğini dolaşması için bahçeye çıkardığını belirterek, hayvanın bir daha eve gelmediğini söyledi.


Cecer, köpeğin muhtemelen zehirlenerek öldüğünü belirterek, “Hayvanlardan ne istiyorlar? Yazık değil mi bu hayvanlara? Bunu yapanların vicdanı yok” dedi.

Bu haber toplam 11439 defa okunmuştur
Yenierenköy’de köpekler zehirleniyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : info@kktcmedya.com | Yazılım: Doğru Ajans