Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seniha Kanatlı ya yoksulluk yardımı
20 Şubat 2013 Çarşamba Saat 13:08

Seniha Kanatlı ya yoksulluk yardımı

Lefkoşa Belediyesinin yoksullar için ayrılan paraları mankenlere, sanatçılara ve gazetecilere dağıtıldı..

KKTC'de ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren ve başkanı istifa etmek zorunda kalan Lefkoşa Türk Belediyesi'nde (LTB) "muhtaç ve yoksullara yardım" kaleminden mankenler, şarkıcılar ve gazetecilere ödemeler yapılması ülkede şok etkisi yarattı. Havadis gazetesinin "Yoksul fonu yağmalandı", "Medyaya milyonlar aktarıldı" manşetleri ile iki gün üst üste verdiği haberde "batık belediyeden" para alanların isim listeleri yayınlandı.


Adı KKTC'li siyasetçilerle anılan manken Seniha Kanatlı da yoksul kaleminden para alanlar arasında.


YOKSULLARA YARDIM YAĞMASI


Habere göre "Ödenen paralar yaklaşık 100 milyon TL borcu bulunan belediyenin batışında" rol oynadı. "LTB'nin 2009- 2011 yıllarını kapsayan dönemde medyaya ödediği reklam ücretleri dudak uçuklattı" spotlarıyla haberi veren gazete, "Kritersiz ve tamamen gelişigüzel ödenen reklam ücretleri, LTB'nin nasıl yönetildiğini de gözler önüne seriyor" ifadelerini kullandı.


Gazete "yoksul ve muhtaçlar kalemi" ile ilgili haberinde de, "Lefkoşa Türk Belediyesi bütçesinde 'muhtaç ve yoksullara yardım' amacıyla ayrılan kalem farklı amaçlarla kullanıldı. Belediyenin hizmet aldığı bazı şirketlerin bu kalemden ödendiği ortaya çıkarken, rakamlarıyla dikkat çeken bazı ödemelerin ise ne amaçla yapıldığı belirtilmedi" diye yazdı. Gazete, ödenen paraları ise, "yoksula yardım yağması" başlığı altında verdi.


BAŞKAN İDDİALARI KABUL ETMEDİ

Milliyet'e konuşan LTB eski Belediye Başkanı Cemal Bulutoğulları da, "haberlerin yalan ve kendisini yıpratmaya dönük olduğunu" öne sürdü. Bulutoğulları, "Bunlar sesimi çıkarmayayım diye yapılıyor. Havadan hiçbir zaman para dağıtımı olmadı. Dava açacağım" dedi. Bazı mankenlere "yoksul kaleminden" ödemeler yapılmasını da, "Belki bir programımızda sunum yapmıştır" diye savunan Bulutoğluları, "Ben fakir fukaralara yardım ettim. Listede yer alan şirketler ve belediye isimleri yaşlılara yapılan yardımlara karşılık ödenen paralar" dedi.


YARDIM YAPILAN KİŞİ VE KURUMLARIN LİSTESİ


Bu haber toplam 14475 defa okunmuştur
Seniha Kanatlı ya yoksulluk yardımı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans