Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Bakanlığının Vasfi Konya hakkındaki açıklaması
13 Kasım 2012 Salı Saat 23:59

Sağlık Bakanlığının Vasfi Konya hakkındaki açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Vasfi Konya isimli hastanın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine geldikten bir süre sonra yaşamını yitirmesi ile ilgili açıklama yaptı.

VC Klinik Şefi Dr. Ramadan Kamiloğlu ile Kardiyoloji Klinik Şefi Dr. Gülgün Vaiz’in imzasıyla yayınlanan açıklamada, uzman doktorların hastanın hastaneye başvurmasından, otopsisinin yapıldığı ana kadar geçen süreye ilişkin raporlara da yer verildi.


Açıklama aynen şöyle:


“11/11/2012 tarihinde saat 13.00 sularında 41 yaşındaki Vasfi Konya isimli erkek hasta Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil servisine müracaat etmiştir. Hastaya kalp durması nedeniyle kardiopulmoner (kalp akçiğer canlandırma) resüsitasyon uygulanmış, yanıt alınamayarak hasta kaybedilmiştir.


Aşağıdaki bilgiler hastayı o gün muayene eden nöbetçi acil doktoru, nöbetçi kardiyologla yüz yüze alınmıştır. 11/11/2012 tarihinde hastaya çekilen EKG’ler, yapılan kan tahlilleri bizatihi görülmüş ve değerlendirilmiştir. Dünyanın her yerinde Amerika, Avrupa, Türkiye ve ülkemizde acil servislere müracaat eden gögüs ağrısı olan hastalar risk faktörleri, fizik muayene, laboratuvar, EKG bulgularına göre ulusararası kardiyoloji kılavuzlarının önerisine  göre takip edilir.


Bu hastaya da aynı prosedür uygulanmış ve acil serviste izlemeye alınmıştır. İzleme sırasında hastada ventriklüer fibrilasyon saptanmış ve hasta resüsite edilmiştir. Resüsitasyon esnasında acil servis görevli  doktorları, anstezist ve kardiyolog hazır bulunmuştur. Hastaya 45 dakika Kardiyopulmoner resüstilasyon uygulanmış fakat yanıt alınamamıştır. Hastanın kalp ritmi geri gelmemiştir. Bu durumda Kalp Krizi geçiren hastaların 1/3’ü ne yazık ki hastaneye ulaşamadan kaybedilmektedir”

Bu haber toplam 1814 defa okunmuştur
Sağlık Bakanlığının Vasfi Konya hakkındaki açıklaması Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans