Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22. Türksoy Opera Günleri 25 Eylül Çarşamba Akşamı Bellapais Manastırı’Nda
24 Eylül 2019 Salı Saat 10:08

22. Türksoy Opera Günleri 25 Eylül Çarşamba Akşamı Bellapais Manastırı’Nda

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın iş birliğinde, Türksoy Opera Günleri etkinliğinin bu yıl 22’ncisi gerçekleştiriliyor. Bakanlıkt

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın iş birliğinde, Türksoy Opera Günleri etkinliğinin bu yıl 22’ncisi gerçekleştiriliyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, her yıl KKTC ve Türkiye olmak üzere iki ülkede yapılan etkinlik, Kültür Dairesi koordinasyonu ile 25 Eylül Çarşamba akşamı Bellapais Manastırı’nda, saat 20.30’da yer alacak.

KKTC’yi temsilen Opera Sanatçısı Erek Kızılörs’ün sahne alacağı konserde, KKTC’nin yanı sıra,  Kazakistan, Kırgızistan,  Türkiye, Başkurdistan , Tıva , Saha-Yakut , Rusya Federasyonu ve Kuzey Makedonya olmak üzere Türksoy’a üye ve gözlemci ülkelerden katılacak 9 solist sanatçı,  Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye’den gelecek piyanistlerin eşliğinde dünya klasikleri ile kendi ülkelerinin ulusal opera aryalarından örnekler sunacak.

Bu haber toplam 1608 defa okunmuştur
22. Türksoy Opera Günleri 25 Eylül Çarşamba Akşamı Bellapais Manastırı’Nda Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans