Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bıçaklı: Aşırı Sıcaklarda Dam Altında Çalışmayanlar Düşünülmeli
12 Temmuz 2019 Cuma Saat 13:34

Bıçaklı: Aşırı Sıcaklarda Dam Altında Çalışmayanlar Düşünülmeli

Türk Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, dam altında çalışmayan işçilerin 40 derece ısı altında çalıştırılmaması konusunda hükümeti uyardı. Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, ülkemizde özellikle yaz mevsiminde sıcakları

Türk Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, dam altında çalışmayan işçilerin 40 derece ısı altında çalıştırılmaması konusunda hükümeti uyardı.
Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, ülkemizde özellikle yaz mevsiminde sıcakların 40 derecenin üzerine çıktığı ve yetkililerin mecbur kalmadıkca 12:00-16:00 saatleri arasında güneşde 10 dakikadan fazla durulmaması gerektiği konusunda açıklama yaptıkları bir dönemde özellikle dam altında çalışmayan çalışanların belirlenen bu saatlerde kızıl güneşin altında çalıştırılmalarının kabul edilemez olduğunu ifade etti.
Bıçaklı, “Hhükümet edenlerin başta Çalışma Bakanlığı’nın bu konuda hiç bir tetbir almaması kabul edilebilir değildir ve emekcilere karşı yapılan büyük bir haksızılıkdır”dedi.
Arslan Bıçaklı, açıklamasını, “Bu konuda Mütahitler Birliği Başkanı’nın da açıkladığı gibi ilgili saatlerde işçilerin güneş altında çalıştırılmaması için Çalışma Bakanlığı’nı ve hükümeti acilen göreve çağırıyoruz” diyerek tamamladı.

Bu haber toplam 1327 defa okunmuştur
Bıçaklı: Aşırı Sıcaklarda Dam Altında Çalışmayanlar Düşünülmeli Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans