Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pilli: Amacımız Sağlık Merkezlerinin Hizmet Kalitesini Yükseltmek
01 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 10:05

Pilli: Amacımız Sağlık Merkezlerinin Hizmet Kalitesini Yükseltmek

Sağlık Bakanı Ali Pilli, İskele, Mehmetçik, Yenierenköy ve Karpaz Sağlık merkezlerini ziyaret etti, incelemelerde bulundu. Bakan Pilli’nin ilk durağı İskele Sağlık Merkezi oldu. Bakan, doktor ve hastalarla sohbet etti ve poliklinikleri gezd

Sağlık Bakanı Ali Pilli, İskele, Mehmetçik, Yenierenköy ve Karpaz Sağlık merkezlerini ziyaret etti, incelemelerde bulundu.

Bakan Pilli’nin ilk durağı İskele Sağlık Merkezi oldu.

Bakan, doktor ve hastalarla sohbet etti ve poliklinikleri gezdi.

Bakan Pilli, amaçlarının tüm Sağlık Merkezleri ve sağlık hizmeti veren birimlerin hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkartmak olduğunu vurguladı.

Sağlık Merkezlerinin güçlendirilmesiyle birlikte hastanelerin yükünün de azalacağını kaydeden Bakan Pilli, belli bir program çerçevesinde ziyaretlerini sürdüreceğini söyledi.

Bakan Pilli, hükümetin çok kısa bir süre önce kurulduğuna işaret ederek “gazetelerde ek mesailerle ilgili bir sıkıntının olduğu yazıyor. Buradan açıklamak istiyorum, geldiğim ilk günden beri konu gündemimde. Yani burada hükümet ödemiyor maliye ödemiyor diye bir şey yoktur, çünkü maalesef 4 aydan beridir ek mesailerle ilgili yazılar maliyeye gitmedi. Maliyeye gitmeyen ek mesai bodroları nasıl ödenecek” dedi.

Sağlık bakanlığı olarak, ilgili paydaşlarla görüşerek nerede sıkıntı olduğunu belirlediklerini dile getiren Bakan Pilli, bundan sonra ek mesailerin düzenli ödenmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Bakan Pilli, sağlık çalışanlarının büyük bir özveriyle çalıştıklarını, ek mesainin çalışanların hakları olduğunu kaydederek söz konusu mesailerin en geç bir ay içinde ödeneceğini açıkladı.

Bakan Pilli, konuşmasının ardından Mehmetçik, Yeniereköy ve Dipkarpaz’daki sağlık merkezlerini de ziyaret etti.

Bu haber toplam 11063 defa okunmuştur
Pilli: Amacımız Sağlık Merkezlerinin Hizmet Kalitesini Yükseltmek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans