Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nenemin Deyişiynan Kitabı Lefkoşa’Nın Çeşitli Yerlerindeki Kitap Paylaşım Kutularına Bırakıldı
15 Haziran 2019 Cumartesi Saat 12:55

Nenemin Deyişiynan Kitabı Lefkoşa’Nın Çeşitli Yerlerindeki Kitap Paylaşım Kutularına Bırakıldı

Baraka aktivisti Şifa Alçıcıoğlu’nun yazdığı ve Argasdi kitaplığından çıkan “Nenemin Deyişiynan (Kıbrıs Kültürü Üzerine Yazılar)”, Lefkoşa’nın çeşitli yerlerindeki kitap paylaşım kutularına bırakıldı. Baraka’dan ya

Baraka aktivisti Şifa Alçıcıoğlu’nun yazdığı ve Argasdi kitaplığından çıkan “Nenemin Deyişiynan ”, Lefkoşa’nın çeşitli yerlerindeki kitap paylaşım kutularına bırakıldı.

Baraka’dan yapılan açıklamaya göre, dileyen okurun ücretsiz olarak ulaşması hedefiyle paylaşılan kitap, her yaştan okuyucuya hitap ediyor.

Baraka Kültür Merkezi’nin Kültür Dairesi’nin katkılarıyla bastığı kitabın içeriğinde çocuk oyunlarından ovalarda yetişen yabani bitkilere, özgür Kıbrıs eşeklerinin tarihinden goncoloz hikayelerine, değişen ölçü birimlerinden kaybolan mesleklere kadar çok çeşitli temalarda araştırma yazıları yer alıyor. Ayrıca kitapta Mehmet Altuner ve Mustafa Korkut’un arşivinden eski Kıbrıs fotoğrafları da bulunuyor.

Kitabın bırakıldığı paylaşım kutuların yerleri “Arabahmet Kültür Evi karşısı, Barış Manço Parkı, Dr. Fazıl Küçük Parkı, Kermiya Parkı ve Lefkoşa Belediyesi vezne önü” olarak açıklandı.

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
Nenemin Deyişiynan Kitabı Lefkoşa’Nın Çeşitli Yerlerindeki Kitap Paylaşım Kutularına Bırakıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans