Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Bakanı Besim, 15 Ayda Yaptığı 15 İcraatı Anlattı
22 Mayıs 2019 Çarşamba Saat 11:49

Sağlık Bakanı Besim, 15 Ayda Yaptığı 15 İcraatı Anlattı

Sağlık Bakanı Filiz Besim, görevi devraldıklarında sağlık sektöründe yaşanan sorunları  vakit kaybetmeden çözmek için çalıştıklarını ifade etti. Besim, İlaç ihalelerinin tamamlandığını 10 tır ilaç dün itibarıyla İlaç ve E

Sağlık Bakanı Filiz Besim, görevi devraldıklarında sağlık sektöründe yaşanan sorunları  vakit kaybetmeden çözmek için çalıştıklarını ifade etti.

Besim, İlaç ihalelerinin tamamlandığını 10 tır ilaç dün itibarıyla İlaç ve Eczacılık Deposu’na gittiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Filiz Besim, basın toplantısı düzenleyerek Bakanlığının icraatlarını anlattı.

“15 ayda 15 icraat” konulu basın toplantısında Besim, Sağlıkta bir saniyenin bile kaybedilmemesi gerektiği bilinciyle hareket ettiklerini söyledi.

Görev süresi boyunca çok önemli işler yaptıklarını ancak en önemli icraatlarının başına kalp naklini koyduklarını belirten Besim, “Sağlığın en ileri noktası kalp naklidir, bunun  yapmışsak çok güçlü bir kardiyovasküler servisine sahibiz demektir ” dedi.

ilk kök hücre uygulamasının da bu dönemde yapıldığını söyleyen Besim, koruyucu halk sağlığı birimi, radyasyon birimi, çalışan sağlığı birimi, istatistik birimi, hasta refakatçisi yetiştirme programı, öğrenci takip sistemi, gibi önemli birimleri de hayata geçirdiklerini anlattı.

112 Acil Servis’in yeniden organize edildiğini kaydeden Besim, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde 5 ünitenin hayata geçirildiğini söyledi.

Besim, “17 sağlık merkezimiz var. Buralarda koruyucu sağlık hizmetleri verilmesini çok önemsedik. Sağlık merkezlerinin alt yapısını da güçlendirdik. Dikmen Sağlık Merkezi açıldı. Lefke Cengiz Topel Hastanesi’ne diyaliz bölümü oluşturuldu. Akdoğan, Yenierenköy, Güzelyurt, İskele sağlık merkezlerinde ilk kez kan tetkik laboratuvarı kuruldu. Güzelyurt Sağlık Merkezi 7-24 döneme başladı” dedi.

Filiz Besim, 15 yılın ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne ikinci anjiyo cihazının alımı için girişim yapıldığını cihazın yakında hastaneye geleceğini belirtti.

Hizmete açtıkları Kalkanlı Yaşam Evi’nde 67 hastanın tedavi gördüğünü belirten Besim, “Bu benim onur duyduğum işlerden biridir” dedi.

Besim, görev süresi boyunca birçok bölgede sağlık merkezlerinin altyapısını güçlendirdiklerini ve aile planlaması, simir testi gibi önemli hizmetlerin verilmesini sağladıklarını anlattı.

Sağlık Bakanı Besim, ülkedeki ilaç eksikliği konusunda ise“İlaç ihaleleri tamamlandı. 10 tır ilaç dün itibarıyla İlaç ve Eczacılık Deposu’na geldi. İlaçlar süratle indiriliyor” açıklamasında bulundu.

Bu haber toplam 1316 defa okunmuştur
Sağlık Bakanı Besim, 15 Ayda Yaptığı 15 İcraatı Anlattı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans