Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erhürman, Ktmmob İle Toplantı Gerçekleştirdi
07 Aralık 2018 Cuma Saat 18:14

Erhürman, Ktmmob İle Toplantı Gerçekleştirdi

Başbakan Tufan Erhürman, bu sabah Başbakanlık’ta Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Seran Aysal ve heyetiyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, yaşanan sel felaketiyle ilgili durum değerlendirmesi yapılırken,

Başbakan Tufan Erhürman, bu sabah Başbakanlık’ta Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Seran Aysal ve heyetiyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, yaşanan sel felaketiyle ilgili durum değerlendirmesi yapılırken, denetim ve planlama konusunda iş birliğine gidilmesi de kararlaştırıldı.

Başbakan Erhürman, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, yaşanan sel felaketinin ardından bölgelerde yapılan incelemelerde, hata ve ihmaller varsa nereden kaynaklandığını ve benzer durumlarla karşılaşılması ihtimaline binaen alınması gereken tedbirlerin neler olduğunu ortaya koyan bilimsel bir rapora ihtiyaç duyulduğunun tespit edildiğini belirtti.

Başbakan, yapılan toplantıda, Lapta, Alsancak, Vuni Palace bölgesi, Dikmen ve Ciklos ile ilgili durumu, buralarda varsa hata ve ihmalleri bilimsel bir bakışla ortaya koyacak bir raporun, KTMMOB üyesi uzmanlarca kısa sürede hazırlanması konusunda görüş birliğine varıldığını belirtti.

Erhürman, “Bölgelerde yaptığımız incelemelerde, pek çok yerde derelerle ilgili sorunlar bulunduğunu ve bu sorunların maddi hasarı büyüttüğünü gördük. Bir yandan bu gözlemlerin doğruluğunu bilimsel verilerle teyit edecek, diğer yandan varsa hata ve ihmalleri ortaya koyacak bir rapor kısa süre içerisinde KTMMOB tarafından hazırlanacak.”dedi.

Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
Erhürman, Ktmmob İle Toplantı Gerçekleştirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans