Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bay-Sen, Brtk Yasa Tasarısıyla İlgili Ydp’Yi Ziyaret Etti
05 Aralık 2018 Çarşamba Saat 19:16

Bay-Sen, Brtk Yasa Tasarısıyla İlgili Ydp’Yi Ziyaret Etti

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (BAY-SEN), bugün Yeniden Doğuş Partisi’ne (YDP) BRTK Yasa Tasarısı ile ilgili ziyaret gerçekleştirdi. BAY-SEN’den yapılan açıklamaya göre, YDP Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyar

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası , bugün Yeniden Doğuş Partisi’ne BRTK Yasa Tasarısı ile ilgili ziyaret gerçekleştirdi.

BAY-SEN’den yapılan açıklamaya göre, YDP Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette konuşan BAY-SEN Başkanı Salih Sakallı; BRTK emekçilerinin esas sorununun yıllardır süregelen “BRTK Yasası olduğunu ve kurumun sürdürülebilir bir yapısı kalmadığını belirtti.

Kurumun atamalar ile ayakta tutulmaya çalışıldığını belirten Salih Sakallı, şimdiye kadar gelmiş geçmiş hiçbir hükümetin yasa konusunda atılması gereken adımı atmadığını ifade etti.

Sakallı, kurumun yeni yasasının günün koşullarına uygun bir şekilde geçmesi gerektiğini, komitelere sendika olarak geçmişte biçok öneriler getirildiğini ve bu önerilerin hepsinin çağdaş bir kurumun oluşturulması hedefiyle komitelerin masasına konduğunu fakat siyasiler gerekli adımları atmadıkları için hiçbir sonuç alınamadığını kaydetti.

Sakallı kurumun “hükümetlerin sesi” olmaması gerektiğini, kurumun mali olarak da gelirlerinin kısıtlandığını, maaşların ödenmesi konusunda zaman zaman sıkıntılar yaşandığını, ek mesailerin zamanında ödenmediğini, çok yüksek bir elektrik borcu olduğunu ve tüm bunların köklü çözümünün ancak ve ancak yasa ile gerçekleşebileceğinin altını çizdi.

Bu haber toplam 165 defa okunmuştur
Bay-Sen, Brtk Yasa Tasarısıyla İlgili Ydp’Yi Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans