Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maduro: Türkiye İnsanlık Tarihine Katkı Sağlayan Bir Ülke
05 Aralık 2018 Çarşamba Saat 09:08

Maduro: Türkiye İnsanlık Tarihine Katkı Sağlayan Bir Ülke

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "Türkiye, olağanüstü geçmişi, çalışma azmi, çabalarıyla insanlık tarihine katkı sağlayan bir ülkedir." dedi. Devlet Başkanı Maduro, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, “Türkiye, olağanüstü geçmişi, çalışma azmi, çabalarıyla insanlık tarihine katkı sağlayan bir ülkedir.” dedi.

Devlet Başkanı Maduro, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Venezuela’nın başkenti Caracas’ta düzenlenen Türkiye-Venezuela İş Forumu’nun açılışında konuştu.

Bu yıl Türkiye ile Venezuela arasındaki ticaret hacminin 800 milyon dolardan fazla olduğunu dile getiren Maduro, kısa sürede iki ülkenin ticari ilişkilerini güçlendirdiğini söyledi.

Maduro, Venezuela’nın altın konusunda gelişmiş bir konumda olduğuna dikkati çekerek, “Yalnızca altın ticaretinde değil, madencilik üzerine de çalışabiliriz. Venezuela, amacına ulaşacak ve dünyanın en büyük ikinci altın rezervine sahip ülke olacaktır. Ülkenin neredeyse her yerinde altın rezervi bulunuyor. Demir, alüminyum, koltan ve elmas alanlarında, Türk Hava Yollarının sayesinde ilerleme gösteren turizm alanında da iş birliği yapabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Devlet Başkanı Maduro, ekonomiyi güçlendirme çağrısı yaparak, “Bu iş forumu vesilesiyle ilk defa bir Türk Cumhurbaşkanı’nın ülkemizi ziyaret etmesi bizi onurlandırdı. Bu ziyaret çerçevesinde diyorum ki ekonomiyi güçlendirelim, zenginlik oluşturalım, büyük bir güvenle yatırım yapalım. Bugün düzenleyeceğimiz toplantıyla karşılıklı yatırımları içeren anlaşmalar imzalayacağız.” şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 169 defa okunmuştur
Maduro: Türkiye İnsanlık Tarihine Katkı Sağlayan Bir Ülke Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans