Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nato, Rusya Gündemiyle Bugün Toplanıyor
05 Aralık 2018 Çarşamba Saat 09:08

Nato, Rusya Gündemiyle Bugün Toplanıyor

NATO, Rusya gündemiyle bugün toplanıyor. NATO üyesi 29 ülkenin Dışişleri Bakanları Rusya gündemiyle 4-5 Aralık'ta Brüksel'de bir araya gelecek. NATO üyesi 29 ülkenin Dışişleri Bakanları Rusya, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler A

NATO, Rusya gündemiyle bugün toplanıyor.

NATO üyesi 29 ülkenin Dışişleri Bakanları Rusya gündemiyle 4-5 Aralık’ta Brüksel’de bir araya gelecek.

NATO üyesi 29 ülkenin Dışişleri Bakanları Rusya, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması, Azak Denizi’ndeki gerginlik, Afganistan, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki güvenlik tehditleri, Batı Balkanlar gibi farklı konuları görüşmek üzere bugün ve yarın Brüksel’de bir araya gelecek.

Brüksel’de 2 gün sürecek NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD ile Sovyetler Birliği arasında 1987’de yapılan ve birliğin dağılmasından sonra ABD ile Rusya arasında devam eden INF Anlaşması’nın bugünkü toplantının ana gündem maddelerinden olacağını söyledi.

“Anlaşma Rusya tarafından tehlikeye atılmıştır.” diyen Stoltenberg, ABD’nin anlaşmaya uyduğunu, Rusya’nın da uyması gerektiğini belirtti.

Stoltenberg, Rusya’yı şeffaf ve doğrulanabilir şekilde anlaşmaya uymaya çağırdı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Dışişleri Bakanlarının bugünkü gündeminde Azak Denizi’ndeki Ukrayna-Rusya gerginliğinin de olacağını söyledi.

NATO’nun Karadeniz’de askeri varlığını artırdığına işaret eden Stoltenberg, geçen yıl içinde NATO gemilerinin Karadeniz’de geçirdiği sürenin 80 günden 120 güne çıktığı ve havadan devriyelerin devam ettiği bilgisini verdi.

Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur
Nato, Rusya Gündemiyle Bugün Toplanıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans