Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Apa Genel Kurul Toplantısı Başladı
30 Kasım 2018 Cuma Saat 10:06

Apa Genel Kurul Toplantısı Başladı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Binali Yıldırım’ın davetiyle, Asya Parlamenterler Asamblesi (APA) 11.Genel Kurul toplantısına katılmak amacıyla gittiği İstanbul’da temasları

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ın davetiyle, Asya Parlamenterler Asamblesi 11.Genel Kurul toplantısına katılmak amacıyla gittiği İstanbul’da temaslarına başladı.

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre, Meclis Başkanı Uluçay bu kapsamda TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın konuk heyetler ile yapmış olduğu tanışma toplantısına katıldı, bu toplantının ardından Yıldırım ve Uluçay başbaşa görüşme gerçekleştirdi.

Uluçay görüşmenin ardından konuk ülke Meclis Başkanı ve Heyet temsilcileri ile birlikte APA 11.Genel Kurul toplantısında yer aldı.
“Asya’da ekonomik refahın desteklenmesi” ana temasıyla gerçekleşen APA Genel Kurulu 2 Aralık’a kadar devam edecek.
APA toplantısında KKTC’yi temsil eden Uluçay’ın heyetinde CTP Milletvekili Salahi Şahiner, HP Milletvekili Hasan Topal, UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu de yer alıyor.
Heyette ayrıca Meclis Özel Kalem Müdürü Çağlar Gulamkadir, Basın Dışilişkiler ve Protokol Müdürü Yasa Yeşilada bulunuyor.

Bu haber toplam 1292 defa okunmuştur
Apa Genel Kurul Toplantısı Başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans