Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
9. Boğaziçi Zirvesi Bugün Başlıyor
26 Kasım 2018 Pazartesi Saat 12:17

9. Boğaziçi Zirvesi Bugün Başlıyor

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Tufan Erhürman İstanbul’da Uluslararası İşbirliği Platformu’nca düzenlenecek 9. Boğaziçi Zirvesi’ne katılacak. Bugün başlayacak ve 3 gün sürecek Boğaziçi Zirvesi'nde 80 ülkeden devl

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Tufan Erhürman İstanbul’da Uluslararası İşbirliği Platformu’nca düzenlenecek 9. Boğaziçi Zirvesi’ne katılacak.

Bugün başlayacak ve 3 gün sürecek Boğaziçi Zirvesi’nde 80 ülkeden devlet yöneticileri, iş insanları ve etki gücü yüksek katılımcılar dünya meseleleri hakkında konuşmalar yapacak.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı himayelerinde “Barışın Sürdürülmesi ve Herkes İçin Kalkınma” ana temasıyla düzenlenecek zirvenin onursal açılış konuşmalarını bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Makedonya Cumhurbaşkanı Gjeorge Ivanov yapacak.

Başbakan Tufan Erhürman da zirvenin ikinci gününde “Uluslararası Gaz Ticareti ve Gereksinimleri” başlıklı oturumun açılışında katılımcılara hitap edecek.

Katar’ın Al Jazeera News kanalından haber sunucusu Sami Zaidan’ın moderatörlüğünü üstleneceği bu oturumda çeşitli ülkelerin temsilcileri sunumlar yapacak.

“Herkes İçin Kalkınmaya Küresel Tehdit: Ticaret Savaşları” ve “Yön Arayan Dünyada Sürdürülebilir Geleceğin Kodları” alt başlıklarıyla Four Seasons Hotel’de yer alacak zirvede üç gün boyunca düzenlenecek oturumlarda çeşitli konularda dünyanın değişik ülkelerinden politikacılar ve uzmanlar konuşacak.
Zirvenin “Bankacılar ve İhracatçılar Perspektifinden Yerel Parayla Ticaret” başlıklı oturumunda Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz de konuşma yapacak.

Cumhurbaşkanı Akıncı bu akşam, Başbakan Erhürman ise yarın akşam yurda dönecek.

Bu haber toplam 1848 defa okunmuştur
9. Boğaziçi Zirvesi Bugün Başlıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans