Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayvan Üreticileri Eylemlerine Bugün Devam Edecek.
10 Eylül 2018 Pazartesi Saat 08:58

Hayvan Üreticileri Eylemlerine Bugün Devam Edecek.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile Küçükbaş Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin, arpa fiyatlarındaki artış nedeniyle Çarşamba günü başlattığı araçlı eylemi bugün devam edecek. Hayvan Üreticileri ve y

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile Küçükbaş Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin, arpa fiyatlarındaki artış nedeniyle Çarşamba günü başlattığı araçlı eylemi bugün devam edecek.

Hayvan Üreticileri ve yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, BRT muhabirine yaptığı açıklamada, bugün saat 10.00’da daha geniş bir katılımla Tarım ve Doğal Kayanklar Bakanlığı önünde olacaklarını söyledi.

Naimoğlulları, Cuma günü hükümet yetkilileri ile gerçekleştirilen görüşmenin ardından yaptığı açıklamada hükümete çağrıda bulunarak 1.20’nin üzerindeki herhangi bir zammı kabul etmeyeceklerini, hükümetin geri adım atmaması halinde bugün eylemlerine şiddetini artırarak devam edeceklerini açıklamıştı.

Başbakan Tufan Erhürman ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de yaptıkları açıklamalarda gelinebilecek son noktaya geldiklerini olmayan birşeyi vermelerinin söz konusu olmadığını açıklamışlar ve toplumsal çıkarların gözetilmesini istemişlerdi.

Eylemcilerin Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı civarında bıraktıkları iş araçları polis tarafından yol kenarına çekildi.

Bu haber toplam 1132 defa okunmuştur
Hayvan Üreticileri Eylemlerine Bugün Devam Edecek. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans