Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kktprecd 14. Ulusal Kongresi Bugün Başlıyor
06 Eylül 2018 Perşembe Saat 09:35

Kktprecd 14. Ulusal Kongresi Bugün Başlıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin (KKTCPRECD) 14. Ulusal Kongresi, bugün saat 13.00’te Merit Cyrstal Cove Otel’de başlayacak. KKTCPRECD’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Plastik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin 14. Ulusal Kongresi, bugün saat 13.00’te Merit Cyrstal Cove Otel’de başlayacak.

KKTCPRECD’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ile ortaklaşa düzenlenen kongrede rejeneratif ve reoperatif temaları işlenecek.

Rejeneratif Plastik Cerrahi bölümünün kongre başkanlığını Hacettepe Üniversitesi’nde görev yapan Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Vargel, Reoperatif Plastik Cerrahi bölümünün kongre başkanlığını ise Op. Dr. Mithat Ulay’ın üstlendiği kongre, TPRECD bölge toplantısına da ev sahipliği yapacak.

Kongrede Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’tan plastik cerrahi, nörobiyoloji, kanser biyolojisi, hematoloji ve histoloji uzmanları yer alacak.
Toplantıya kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Nörobiyoloji ve Kanser Biyolojisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Camgöz ve yağ greftleri ve yağ kökenli kök hücre çalışmalarıyla tanınan Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Alexandra Conde Green de konuk konuşmacı olarak katılacak.

“Kök hücre, hücresel tedaviler, yağ enjeksiyonları” konularının Rejeneratif Plastik Cerrahi, “Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi sonrası gelişebilen komplikasyonlar, alınacak önlemler ve tedavileri” konularının ise Reoperatif Plastik Cerrahi başlığında tartışılacağı kongre, 9 Eylül’e kadar devam edecek.

Açıklamaya göre, kongrenin açılışına Sağlık Bakanı Filiz Besim de katılacak.

Bu haber toplam 178 defa okunmuştur
Kktprecd 14. Ulusal Kongresi Bugün Başlıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans